Terapia Behawioralna III Stopnie Kielce

Tryb: weekendowy lub dzienny
Zapisz się on-line

Dostępność: Kielce

KURS III STOPNIOWY to szkolenie dotyczące praktycznego wykorzystania technik Stosowanej Analizy Zachowania inaczej zwanej terapią behawioralną w praktyce terapeutyczno - edukacyjnej.

Szkolenie adresowane jest do:

• rad pedagogicznych szkół masowych oraz integracyjnych;
  • nauczycieli, terapeutów, nauczycieli wspomagających, pedagogów specjalnych, psychologów oraz rodziców zainteresowanych efektywnymi metodami edukacji i terapii osób z autyzmem;
  • osób ubiegających się o tytuł zawodowego terapeuty behawioralnego

Szkolenie rozwija kompetencje uczestnika, wzbogaca jego warsztat terapeutyczy, umożliwia rozpoczęcie zajęć ze swoimi podopiecznymi w oparciu o terapię behawioralną.

Szkolenie składa się z trzech stopni realizowanych w dwóch trzydniowych blokach.

Szczegółowy program Kursu Trzystopniowego Stosowanej Analizy Zachowań:

I blok
  • charakterystyka osób z autyzmem;
  • etapy diagnozy autyzmu;
  • diagnoza różnicowa (całościowe zaburzenia rozwojowe);
  • stosowana analiza zachowania jako nauka;
  • podstawowe zasady terapii behawioralnej;
  • kształtowanie systemu motywacyjnego.
  • strategie radzenia sobie z zachowaniami trudnymi;
  • omówienie zachowań trudnych występujących u osób ze spektrum zaburzeń autystycznych;
  • analiza funkcjonalna zachowania;
  • zbieranie i analiza danych dotyczących trudnych zachowań;
  • plany aktywności i łańcuchy zachowań jako metody rozwijania samodzielności.
II blok
  • specyficzne metody rozwijające komunikowanie się, umiejętności społeczne oraz umiejętności przedszkolne i szkolne;
  • zasady budowania indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych;
  • zbieranie i analiza danych;
  • generalizacja zdobytych umiejętności;
  • zasady prowadzenia zajęć grupowych z dziećmi ze spektrum zaburzeń autystycznych;
  • integracja dzieci z autyzmem z dziećmi typowo rozwijającymi się;
  • rola „nauczyciela – cienia".

Prowadzący:

Mgr Beata Ignaczewska

Cena kursu:

1150 zł / osoba za całe szkolenie. Możliwość rozłożenia płatności na raty. Sprawdź poniżej szanse na całkowite sfinansowanie szkolenia ze środków publicznych dla osób pracujących i bezrobotnych.

Na życzenie wystawiamy FV.

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW URZĘDÓW PRACY

Termin kursów: