Terapia Behawioralna (kurs online III stopniowy) - stosowana analiza zachowań z Beatą Ignaczewską - PRO Civitas

online w czasie rzeczywistym

6-dniowy KURS BAZOWY TERAPIA BEHAWIORALNA III-STOPNIOWY to szkolenie ONLINE dotyczące praktycznego wykorzystania technik Stosowanej Analizy Zachowania inaczej zwanej terapią behawioralną w praktyce terapeutyczno - edukacyjnej. Kurs rozwija kompetencje uczestnika, wzbogaca jego warsztat terapeutyczny, umożliwia rozpoczęcie zajęć ze swoimi podopiecznymi w oparciu o terapię behawioralną. Szkolenie składa się z trzech stopni realizowanych w dwóch trzydniowych blokach.

Tryb nauczania: online
Czas trwania: 45 h dydaktycznych
Termin kursu: 22.03.2024 - 14.04.2024
Uzyskany dokument: Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat ukończenia szkolenia

Szkolenie adresowane jest do:

• rad pedagogicznych szkół masowych oraz integracyjnych;
  • nauczycieli, terapeutów, nauczycieli wspomagających, pedagogów specjalnych, psychologów oraz rodziców zainteresowanych efektywnymi metodami edukacji i terapii osób z autyzmem;

Na szkolenia w PRO Civitas może zapisać się każdy. Szczegółowe informacje podane są w treści opisu szkolenia. Wypełnij formularz online i podnieś swoje kompetencje.

Trener: Beata Ignaczewska

Certyfikowany terapeuta i superwizor behawioralny, pedagog specjalny. Dyrektor Centrum Terapii Behawioralnej. Od 1990 roku związana z Specjalnym Ośrodkiem Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

Prowadzi zajęcia edukacyjno-terapeutyczne z osobami z autyzmem w różnym wieku od małego dziecka aż po wiek dojrzały, na różnym poziomie funkcjonowania intelektualnego. Obecnie zajmuje się przede wszystkim kształceniem i wspieraniem innych nauczycieli pracujących z osobami z autyzmem, tworzeniem poszczególnych zadań i programów terapeutyczno-edukacyjnych dotyczących wszystkich sfer rozwojowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem zachowań trudnych na terenie całej Polski. Prowadzi diagnozy i konsultacje w ramach Centrum Terapii Behawioralnej, superwizuje różnego rodzaju placówki oświatowe takie jak przedszkola, szkoły i fundacje. Członek Kapituły Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego.

Zdobytą wiedzą od wielu lat dzieli się z innymi, prowadząc liczne szkolenia i wykłady z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania. Jest prelegentem na Uniwersytecie Akademii Medycznej w Gdańsku oraz w Wyższej Szkole Bankowej i na SWPS w Warszawie i w Katowicach. Centrum Terapii Behawioralnej prowadzi działania w szczególności w Gdańsku, Gliwicach i w Zabrzu.

22.03.2024 – 24.03.2024r. : I blok
  • charakterystyka osób z autyzmem;
  • etapy diagnozy autyzmu;
  • diagnoza różnicowa (całościowe zaburzenia rozwojowe);
  • stosowana analiza zachowania jako nauka;
  • podstawowe zasady terapii behawioralnej;
  • kształtowanie systemu motywacyjnego.
  • strategie radzenia sobie z zachowaniami trudnymi;
  • omówienie zachowań trudnych występujących u osób ze spektrum zaburzeń autystycznych;
  • analiza funkcjonalna zachowania;
  • zbieranie i analiza danych dotyczących trudnych zachowań;
  • plany aktywności i łańcuchy zachowań jako metody rozwijania samodzielności.

22.03.2024 – piątek 16:00-20:00
23.03.2024 – sobota  9:00-16:00
24.03.2024 – niedziela 9:00-15:00

12.04.2024 – 14.04.2024: II blok
  • specyficzne metody rozwijające komunikowanie się, umiejętności społeczne oraz umiejętności przedszkolne i szkolne;
  • zasady budowania indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych;
  • zbieranie i analiza danych;
  • generalizacja zdobytych umiejętności;
  • zasady prowadzenia zajęć grupowych z dziećmi ze spektrum zaburzeń autystycznych;
  • integracja dzieci z autyzmem z dziećmi typowo rozwijającymi się;
  • rola „nauczyciela – cienia”.

12.04.2024 – piątek 16:00-20:00
13.04.2024 – sobota  9:00-16:00
14.04.2024 – niedziela 9:00-15:00

Ukończenie szkolenia Terapia Behawioralna w teorii i w praktyce III modułowe szkolenie bazowe uprawnia do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem technik terapii behawioralnej.

Szkolenie pozwala na uzyskanie dodatkowych punktów na drodze do podwyższenia stopnia awansu zawodowego nauczycieli.

• Przedszkola i szkoły integracyjne
  • Placówki specjalne