Komunikat dotyczący zmian w funkcjonowaniu szkoły – zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19 od 24.10 do 29.11 - PRO Civitas
5 min
Szkoła PRO Civitas
Nauka
23.10.2020

Komunikat dotyczący zmian w funkcjonowaniu szkoły – zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19 od 24.10 do 29.11 - PRO Civitas

Drodzy Słuchacze!

Dziś władze wprowadziły kolejne zasady dotyczące funkcjonowania szkół ponadpodstawowych w całej Polsce. W związku z tym od 24 października do 29 listopada 2020 r. zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne będą odbywały się zdalnie. Na razie rozporządzenie zostało ogłoszone na dwa tygodnie, co będzie dalej – czas pokaże. Będziemy reagować na bieżąco!

 

Jak będą odbywać się zajęcia w szkole PRO Civitas od 24.10.20 do 29.11.20?

 

Zmiany zostały wprowadzone od 24 października i przedłużone do 29 listopada i są bardzo dynamiczne, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Staramy się reagować na bieżąco. Nowe zalecenia wiążą się z koniecznością modyfikacji.

 

Natomiast wkrótce zajęcia będą prowadzone online na żywo w Microsoft Teams. Lekcje online będą trwały 30 minut. Instrukcje dotyczące logowania znajdziesz w artykule NA BLOGU.

 

Gdzie szukać bieżących informacji?

 

Dokładamy wszelkich starań, aby na bieżąco informować naszych słuchaczy o aktualnym trybie prowadzenia zajęć. Kolejne szczegóły lub zachodzące zmiany niezwłocznie będziemy zamieszczać w aktualnościach na naszej grupie sekretariatu oraz w Strefie Słuchacza, dlatego gorąco zachęcamy do śledzenia komunikatów na bieżąco.

 

Co z rekrutacją?

 

Rekrutacja zimowa ruszyła! Na semestr zimowy możesz zapisać się do końca lutego – bezpiecznie, z domu za pomocą zapisów online: 

 

Zapisz się bezpiecznie online

 

Postanowiliśmy również ułatwić zapisy, tak byś nie musiał przychodzić do sekretariatu szkoły. Obecnie możesz mailowo dostarczyć umowę oraz świadectwo. O szczegóły pytaj naszych sekretarzy.

 

Czy sekretariat Szkoły PRO Civitas będzie czynny?

 

Jeżeli musisz odwiedzić sekretariat, to godziny pracy pozostają bez zmian:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00,
w sobotę od 9:00 do 14:00.

 

Jakie są zasady bezpieczeństwa w Szkole PRO Civitas?

 

W siedzibie szkoły obowiązują ogólne zasady higieny:

  • w drodze do szkoły załóż maseczkę lub przyłbicę,
  • zachowaj odstęp 1,5 metra w miarę możliwości,
  • zachęcamy do częstego mycia rąk,
  • konieczne jest zasłanianie ust oraz nosa podczas kichania i kaszlu,
  • unikaj również dotykania twarzy,
  • ponadto w całej szkole dostępne są odpowiednio oznakowane płyny do dezynfekcji, które pozwolą Ci na bieżące odkażanie,
  • dodatkowo regularnie wietrzymy i dezynfekujemy nasze pracownie oraz sekretariat.

 

Co dalej – przejdźmy przez to razem:

 

Staramy się znaleźć optymalne warunki nauki i jesteśmy otwarci na indywidualne rozwiązania, stworzyliśmy strefę słuchacza i nadal rozwijamy różnego rodzaju rozwiązania technologiczne, które ułatwią Wam kształcenie. Niebawem poinformujemy Was o naszych pomysłach na dalsze prowadzenie zajęć zgodnie z przepisami.

Przez ten ciężki czas przejdźmy RAZEM! Jesteśmy pewni, że to kiedyś się w końcu skończy, a zajęcia wrócą do normy, dlatego trzymajmy się razem i przetrwajmy te trudne chwile.

Polecane kierunki: