Florysta od A do Z – sprawdź czy „asystent wzruszeń” to zawód dla Ciebie - PRO Civitas
5 min
Szkoła PRO Civitas
Kariera
30.11.2020

Florysta od A do Z – sprawdź czy „asystent wzruszeń” to zawód dla Ciebie - PRO Civitas

Florysta to asystent wzruszeń. Ślub, Dzień Matki czy bukiet po kłótni 😉 – to właśnie kwiaty poprawiają humor pachnącymi kompozycjami. Kochasz pracę manualną, chcesz pracować w pozytywnej atmosferze i mieć zawsze zadowolonych klientów? Zostań florystą!

 

Kwiaty towarzyszą ludziom w wyjątkowych chwilach. Przepiękne bukiety to nieodłączny element ślubów, urodzin i przeróżnych jubileuszy, a kwiatowe kompozycje zdobią stoły na weselach i przyjęciach. Żywe kwiaty to także ponadczasowy i uniwersalny pomysł na prezent zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

Gdzie możesz pracować po skończeniu florystyki?

 

Florysta to asystent wzruszeń. Kwiaty doskonale uzupełniają oświadczyny, ślub czy dowolny sukces, a Ty, tworząc unikalne wiązanki i dekoracje, jesteś częścią ludzkiego szczęścia. Praca marzenie!

Florystyka związana jest również z branżą funeralną. Kwiaty towarzyszą nam przez całe życie, a tradycyjne wieńce z szarfami symbolizują ostatnie pożegnanie ukochanych osób. Co roku przed 1 listopada floryści mają ręce pełne roboty, przygotowując kompozycje z żywych lub suszonych kwiatów.

Nie zapomnij o roślinach doniczkowych! Wiele biur i mieszkań potrzebuje profesjonalnego doboru zieleni, dzięki której wnętrza nabierają unikalnego charakteru. Florysta może z powodzeniem współpracować z architektami i projektantami przeróżnych przestrzeni.

 

Czego się nauczysz podczas zajęć?

 

Na zajęciach poznasz gatunki i grupy roślin używanych w pracy, a także nauczysz się tworzyć kompozycje odpowiednie do okazji. Jeśli już masz poczucie estetyki, to świetnie, ale jeśli nie czujesz się pewnie w kreatywnych zadaniach, to nic straconego! Praktyka czyni mistrza, a na zajęciach zrealizujesz i skonsultujesz własne pomysły dekoratorskie.

 

Uwielbiasz prace manualne, a jeszcze bardziej kochasz kwiaty? Zdobądź kwalifikacje w Szkole PRO Civitas w rok i zacznij pracować w zawodzie.

 

REKRUTACJA TRWA!
Zajmij swoje miejsce i odbierz bezpłatnie pakiet Office 365

 

Sprawdź kierunek

Polecane kierunki: