Stosowana analiza zachowań – kurs III stopniowy (Terapia Behawioralna) – Wrocław

Wrocław

KURS BAZOWY TERAPIA BEHAWIORALNA - KURS III STOPNIOWY to szkolenie dotyczące praktycznego wykorzystania technik Stosowanej Analizy Zachowania inaczej zwanej terapią behawioralną w praktyce terapeutyczno - edukacyjnej. Szkolenie rozwija kompetencje uczestnika, wzbogaca jego warsztat terapeutyczy, umożliwia rozpoczęcie zajęć ze swoimi podopiecznymi w oparciu o terapię behawioralną. Szkolenie składa się z trzech stopni realizowanych w dwóch trzydniowych blokach: 24-26 lipca 2020 oraz 31 lipca - 2 sierpnia 2020r.

Tryb nauczania: Dzienny
Zaoczny
Czas trwania: 48h
Termin kursu: 24.07.2020 - 02.08.2020
Uzyskany dokument: Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat ukończenia szkolenia

Szkolenie adresowane jest do:

• rad pedagogicznych szkół masowych oraz integracyjnych;
  • nauczycieli, terapeutów, nauczycieli wspomagających, pedagogów specjalnych, psychologów oraz rodziców zainteresowanych efektywnymi metodami edukacji i terapii osób z autyzmem;
  • osób ubiegających się o tytuł zawodowego terapeuty behawioralnego

Jak zostać słuchaczem?

Na szkolenia w Pro Civitas może zapisać się każdy, kto posiada minimum wykształcenie średnie. Szczegółowe informacje podane są w treści opisu szkolenia. Wypełnij formularz i dołącz do ProSłuchaczy.

I blok
  • charakterystyka osób z autyzmem;
  • etapy diagnozy autyzmu;
  • diagnoza różnicowa (całościowe zaburzenia rozwojowe);
  • stosowana analiza zachowania jako nauka;
  • podstawowe zasady terapii behawioralnej;
  • kształtowanie systemu motywacyjnego.
  • strategie radzenia sobie z zachowaniami trudnymi;
  • omówienie zachowań trudnych występujących u osób ze spektrum zaburzeń autystycznych;
  • analiza funkcjonalna zachowania;
  • zbieranie i analiza danych dotyczących trudnych zachowań;
  • plany aktywności i łańcuchy zachowań jako metody rozwijania samodzielności.
II blok
  • specyficzne metody rozwijające komunikowanie się, umiejętności społeczne oraz umiejętności przedszkolne i szkolne;
  • zasady budowania indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych;
  • zbieranie i analiza danych;
  • generalizacja zdobytych umiejętności;
  • zasady prowadzenia zajęć grupowych z dziećmi ze spektrum zaburzeń autystycznych;
  • integracja dzieci z autyzmem z dziećmi typowo rozwijającymi się;
  • rola „nauczyciela – cienia”.

Ukończenie szkolenia Terapia Behawioralna w teorii i w praktyce III modułowe szkolenie bazowe uprawnia do dalszego szkolenia ma terapeutę behawioralnego z certyfikatem bezterminowo ważnym.

• Przedszkola i szkoły integracyjne
  • Placówki specjalne
  • Specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze
  • Ośrodki zdrowia