Wyszukiwarka kierunków
Kierunek Bezpłatny

Technik eksploatacji portów i terminali

Technik eksploatacji portów i terminali potrafi obsługiwać środki transportu w portach morskich i rzecznych, terminalach samochodowych, kolejowych i lotniczych. Dba o właściwy stan jakościowy i ilościowy ładunków przemieszczanych przez port lub terminal. Nadzoruje urządzenia przeładunkowe, sprawdza ich stan techniczny przed podjęciem pracy i ich zabezpieczenie po zakończeniu pracy. Organizuje prace związane z przeładunkiem i składowaniem towarów. Zabezpiecza ładunki przed ubytkami i uszkodzeniami. Nadzoruje ważenie ładunków i sortowanie i etykietowanie. Organizuje wykonywanie prac pomocniczych na rzecz jednostek transportu dalekiego: czyszczenie, uszczelnianie, przykrywanie i odkrywanie wagonów, otwieranie i zamykanie ładowni statków. Pobiera i zdaje sprzęt przeładunkowy oraz zleca jego naprawy i konserwacje. Organizuje przewozy wewnątrz portów i terminali.

Zapisz się na kierunek
Tryb nauczania: zaoczny
stacjonarny
dzienny
Czas trwania: 2 lata
Egzamin wstępny: brak
Matura: nie jest wymagana
Uzyskany dokument: Świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Państwowy dyplom zawodowy (po zdanym egzaminie)

Kierunek Technik eksploatacji portów i terminali jest przeznaczony dla osób, które lubią pracę pełną wyzwań i różnorodnych działań. Praca w tym zawodzie wiąże się planowaniem i organizacją pracy innych ludzi oraz zarządzaniem łańcuchem dostaw.

Jak zostać słuchaczem?

Do naszych szkół może zapisać się każdy, kto posiada minimum wykształcenie średnie. Żeby się uczyć w Pro Civitas nie potrzebujesz matury. Nie musisz też czekać roku na zajęcia, gdyż u nas zajęcia startują we wrześniu i w lutym. Wypełnij formularz i dołącz do ProSłuchaczy.

Czego nauczysz się na kierunku Technik eksploatacji portów i terminali w szkole Pro Civitas?

• Bezpieczeństwo i higiena pracy w obsłudze podróżnych w portach i terminalach
  • Podróżni w portach i terminalach
  • Podstawy organizacji portów i terminali
  • Bezpieczeństwo i higiena pracy w obsłudze ładunków w portach i terminalach
  • Transport w portach i terminalach
  • Funkcjonowanie  magazynów
  • Towaroznawstwo i ładunkoznawstwo
  • Organizowanie obsługi magazynów i ładunków
  • Organizowanie obsługi i wykorzystywanie środków transportu w portach i terminalach

• Kwalifikacje zawodowe

SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach
SPL.03. Obsługa ładunków w portach i terminalach

• Możliwość udziału w dodatkowych szkoleniach,
  • Praktyczne przygotowanie do pracy – uczysz się w profesjonalnych pracowniach.

Gdzie możesz pracować po skończeniu kierunku Technik eksploatacji portów i terminali:

• Linie lotnicze
  • Porty morskie
  • Porty lotnicze
  • Przedsiębiorstwa transportowe
  • Przedsiębiorstwa spedycyjne
  • Agencje obsługi portów lotniczych, morskich