Drukuj

Informacje o kierunku:

Cena: 0 zł
Liczba semestrów: 4
Tryb: weekendowy
Zapisz się on-line

Dostępność: Kielce, Jędrzejów, Sandomierz

 

Zawód: Technik usług kosmetycznych - 514207

Kwalifikacje:

A.61.Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy

A.62.Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

Technik usług kosmetycznych jest profesją, polegającą na wykonywaniu zabiegów z zakresu pielęgnacji skóry czy paznokci, poprawiania urody, kosmetyki leczniczej, a także fizykoterapii. Osoba pracująca w tym zawodzie powinna umieć doradzić i odpowiednio dobrać rozwiązania z obszaru kosmetyki zachowawczej czy zdobniczej. Nasze studium kosmetyczne kompleksowo przygotowuje do wszystkich zadań, które stoją przed przedstawicielem lub przedstawicielką tego zawodu. Przekazujemy naszym uczniom wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą stać się specjalistami w nowej profesji. Zachęcamy do zapisu do naszej szkoły policealnej, która znajduje się w miejscowości Kielce.

Kosmetyka to bardzo szybko rozwijająca się branża. Dynamiczne zmiany, które się w niej dokonują, sprawiają, że wciąż jest duże zapotrzebowanie na nowych, przeszkolonych pracowników. Ocenia się, że w zawodzie kosmetyczki są obecnie największe szanse na zatrudnienie. Po uzyskaniu tytułu technika usług kosmetycznych wielu naszych absolwentów podejmuje współpracę z nowoczesnymi gabinetami i firmami kosmetycznymi. Lokalni przedsiębiorcy z branży chętnie przyjmują do pracy osoby, które nauczyły się zawodu w naszej szkole.

Zatrudnienie kosmetyczki – szanse i możliwe miejsca pracy

Dobrze wyszkolona kosmetyczka ma bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o znalezienie zatrudnienia. Po naszym studium absolwenci decydują się na pracę w salonach odnowy biologicznej, cenionych gabinetach kosmetycznych czy klubach fitness. Są również chętnie zatrudniani przez nowoczesne przedsiębiorstwa z branży, które często szukają kadry profesjonalnie nauczonej zawodu. Ponadto, po otrzymaniu dyplomu zawodowego, technik usług kosmetycznych może otworzyć własną działalność gospodarczą. Absolwenci chętnie podejmują się prowadzenia swojego gabinetu kosmetycznego, w którym oferują usługi związane z pielęgnacją i dbaniem o urodę.

 

Pobierz plan edukacyjny