Szkoła Wizażu i Stylizacji

Informacje o kierunku:

Cena: 129 zł/mc
Liczba godzin: 200
Tryb: weekendowy
Zapisz się on-line

Dostępność: Kielce, Jędrzejów, Sandomierz

WIZAŻYSTKA / STYLISTKA (1 ROK)

Kierunek skierowany do osób posiadających min. średnie wykształcenie chcących pracować przy planowaniu i tworzeniu wizerunku swojego i klientów makijażem, fryzurą i ubiorem. Program zakłada uzyskanie niezbędnych umiejętności praktycznych, takich jak: opracowywanie kolorystyki makijażu ubioru, technik tuszowania mankamentów skóry twarzy i sylwetki, technik wykonywania makijaży klasycznych, okazjonalnych i charakteryzacyjnych.

Realizujemy autorski program nauczania zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zawiera on m.in. następujące tematy:

- Eksponowanie walorów urody kolorem
- Diagnozowanie stanu skóry twarzy
- Korygowanie dysproporcji sylwetki ubiorem
- Analizę kolorystyczną
- Teorie wizażu
- Historię stroju
- Makijaż dzienny, wieczorowy, okolicznościowy
- Wykonywanie makijażu fantazyjnego twarzy i body painting
- Wykonywanie makijażu charakteryzacyjnego twarzu

Nauka trwa rok (2 semestry), otrzymujesz dyplom ukończenia szkoły policealnej uprawniający do wykonywania zawodu: Wizażystka / Stylistka

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

Inwestycja: 10 rat w wysokości 129 zł.

DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW URZĘDÓW PRACY
Dla osób starających się o dofinansowanie szkolenia ze środków Urzędów Pracy informujemy, że istnieje możliwość edukacji zgodnie z wymogami UP.

Wówczas program rocznej szkoły realizowany jest w ciągu 3 miesięcy, w wymaganym przez urzędy trybie 25-30 godzin zajęć tygodniowo.

Nasza szkoła wizażu to propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową lub chcą zmienić branżę zatrudnienia. Nauka na tym kierunku składa się w znakomitej większości z zajęć praktycznych, bowiem tylko w ten sposób można dowiedzieć się, w jaki sposób tworzyć wizerunek za pomocą stroju, fryzury i makijażu. Osoba po ukończeniu edukacji na kierunku Wizaż i stylizacja potrafi między innymi: wykonać analizę kolorystyczną i różne rodzaje makijażu, wyeksponować atuty sylwetki strojem oraz ocenić stan cery. Szkoła wizażu przygotowuje w pełni do pracy w zawodzie osoby odpowiedzialnej za wizerunek. Po ukończeniu naszej szkoły policealnej możliwe jest podjęcie zatrudnienia w firmie kosmetycznej czy eventowej albo świadczenie usług indywidualnie. Zachęcamy do zapisów na nasze zajęcia. Stanowią one dobrą inwestycję w przyszłość. Nauka odbywa się w miejscowości Kielce. Z przyjemnością szkolimy kolejnych profesjonalistów w dziedzinie stylistyki i wizażu, którzy dzięki zdobytym umiejętnościom, znajdują pracę na lokalnym rynku.