Informacje o szkoleniu:

Cena: 1400 zł
Liczba godzin: 80
Tryb: weekendowy lub dzienny
Zapisz się on-line

Dostępność: Kielce

Zostań profesjonalnym florystą-bukieciarzem. Jeżeli posiadasz minimalne zdolności manualne i zmysł estetyczny oraz interesujesz się tworzeniem kompozycji to ten kurs jest dla Ciebie.

Na naszym szkoleniu dowiesz się, w jaki sposób pielęgnować kwiaty i tworzyć z nich piękne bukiety, wiązanki oraz dekoracje. Proponowany kurs florystyczny składa się przede wszystkim z zajęć praktycznych, na których uczestnicy uczą się, w jaki sposób tworzyć kwiatowe kompozycje. Kursanci zyskują również wiedzę teoretyczną, jednak jest ona ograniczona do niezbędnych informacji, aby maksimum czasu poświęcić na zdobywanie umiejętności, potrzebnych w pracy florysty – bukieciarza. Po ukończeniu szkolenia w Pro Civitas kursant może znaleźć zatrudnienie w kwiaciarni lub w firmie specjalizującej się w tworzeniu dekoracji na różne eventy i wydarzenia okolicznościowe. Taka osoba może również otworzyć własną działalność i świadczyć usługi florystyczne indywidualnie. Zachęcamy do uczestnictwa w naszych zajęciach, jeżeli czujesz potrzebę rozwoju albo po prostu szukasz pasji. Kurs florystyczny może być dla Ciebie początkiem nowej kariery zawodowej, a także świetną przygodą, podczas której odkryjesz w sobie talent.

ORGANIZACJA KURSU:

Liczba godzin: 80

Tryb zajęć: weekendowy (sobota – niedziela) lub stacjonarny

Cena kursu zawiera również: materiały szkoleniowe oraz przerwy kawowe.

PROGRAM:

  • Podstawowe wiadomości o roślinach, kwiatach ciętych i doniczkowych
  • Zakup kwiatów i przygotowanie ich do sprzedaży
  • Wiązanki okolicznościowe
  • Bukiety i dekorację ślubne
  • Aranżacje kwiatowe stołu
  • Wiązanki i wieńce pogrzebowe

REKRUTACJA:

  • Zapis w sekretariacie lub poprzez formularz online
  • Podpisanie umowy szkoleniowej

KWALIFIKACJE PO UKOŃCZENIU KURSU:

Certyfikat Centrum Edukacji „Pro Civitas” w Kielcach oraz zaświadczenie wydane na podstawie § 6 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03 lutego 2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (DZU nr 31, poz.216).