Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne II Stopień - SDM Practitioner- Kielce - PRO Civitas

Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne to system różnorodnych doświadczeń ruchowych, nastawionych na stymulowanie rozwoju dziecka (szczególnie sfery emocjonalnej i społecznej). Metoda ta jest również stosowana w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Szkolenie II Stopnia SDM Practitioner - pogłębienie i rozszerzenie wiedzy oraz umiejętności dotyczących metody Ruchu Rozwijającego. Program szkolenia drugiego stopnia obejmuje analizę niektórych aspektów teoretycznych ruchu, omówienie zasad współpracy z osobami zapraszanymi do współpracy w prowadzeniu zajęć (m. in. zasady zawierania kontraktu i utrzymania kontaktu z rodzicami oraz innymi opiekunami dzieci i dorosłych, prowadzenie spotkań po sesjach ruchowych), pracę nad problemami pojawiającymi się w prowadzeniu zajęć metodą Ruchu Rozwijającego, a także sesje ruchowe.

Tryb nauczania: weekendowy
Czas trwania: 12h dydaktycznych
Uzyskany dokument: Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat ukończenia szkolenia

II stopień kursu z Metody Ruchu Rozwijającego jest skierowany dla osób chcących być liderami grup, prowadzić samodzielnie zajęcia MRR. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu II stopnia kursu.

Kurs II Stopnia – SDM Practitioner przeznaczony jest dla osób, które:

– ukończyły certyfikowany  kurs I stopnia MRR

– mają doświadczenie w prowadzeniu samodzielnym zajęć (ok. 20 przeprowadzonych sesji lub ok pół roku praktyki)

– materiał filmowy (ok. 10 min.) z zajęć prowadzonych z grupą (służy on prezentacji i analizy, nie ocenie i nie będzie kopiowany ani rozpowszechniany).

Zapisz się online.

Trener: Dariusz Okrzesik

Jestem licencjonowanym trenerem Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne (ISCO Certyficate Nr 9/1994/86/2008) psychologiem, oligofrenopedagogiem, absolwentem AWF (odnowa biologiczna i fizjoterapia). Ponadto pełnie funkcję nauczyciela dyplomowanego. Wraz z prof. M. Bogdanowicz współtworzyłem najnowszy podręcznik do pracy metodą (Opis i planowanie zajęć według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Harmonia, 2005). Posiadam uprawnienia do szkoleń według programu ISCO.

• Ruch i jego funkcje
  • Relacje między opiekunem a rodzicem
  • Problemy z podopiecznymi
  • Metoda Ruchu Rozwijającego, charakterystyka ogólna
  • Praktyczne ćwiczenia.

Ukończenie szkolenia Metoda Ruchu Rozwijającego II Stopnia uprawnia do pełnienia funkcji lidera grup oraz prowadzenia samodzielnych zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego.

• Przedszkola i szkoły integracyjne
  • Placówki specjalne