Informacje o szkoleniu:

Cena: 1800 zł 
Liczba godzin: 100
Tryb: weekendowy lub dzienny
Zapisz się on-line

Dostępność: Kielce

Ucz się od podstaw!

Do rozpoczęcia kursu nie potrzebujesz doświadczenia zawodowego, podczas zajęć praktycznych i teoretycznych nabędziesz umiejętności najbardziej pożądane na rynku kosmetyki.

80% Praktyki!

Tniemy teorię do absolutnego minimum. Oferujemy Ci niespotykaną w regionie liczbę zajęć praktycznych – aż 80% czasu całego szkolenia.

Profesjonalne kosmetyki i sprzęt!

W trakcie kursu otrzymujesz nielimitowany dostęp do najnowocześniejszego sprzętu kosmetycznego oraz kosmetyków stosowanych tylko przez profesjonalistów.

Autorski program! 100 godzin zajęć w prawdziwym w gabinecie kosmetycznym.

  1. Stanowisko pracy Kosmetyczki: cechy i obowiązki kosmetyczki, poprawna organizacja gabinetu, urządzenia kosmetyczne, przepisy BHP i zalecenia SANEPID, zasady i warunki przystąpienia do zabiegu kosmetycznego, wywiad i karta klienta, wskazania i przeciwwskazania, demakijaż i pielęgnacja oczu, twarzy, szyi i dekoltu, regulacja brwi, henna brwi i rzęs, trwała rzęs.
  2. Budowa i funkcje skóry oraz zabiegi o różnych właściwościach: schorzenia skóry, procesy starzenia się, preparaty do pielęgnacji i oczyszczania skóry, analiza cery (suchej, wrażliwej, mieszanej, tłustej, naczynkowej, problematycznej, dojrzałej).
  3. Rodzaje i aplikacja peelingów kosmetycznych: wszystko o peelingach, peeling enzymatyczny, scrub, gommage, techniki złuszczania skóry, mechaniczne oczyszczanie skóry.
  4. Rodzaje i aplikacja masek kosmetycznych: maseczki żelowe, kremowe, kolagenowe, algowe, liftingujące, z glinką.
  5. Usuwanie zbędnego owłosienia (depilacja damska, depilacja męska): twarz, pachy, ręce i nogi, bikini.
  6. Opalanie natryskowe: przygotowanie skóry przed zabiegiem, zasady opalania, pielęgnacja po wykonanym  zabiegu.
  7. Zabiegi z wykorzystaniem aparatury specjalistycznej oraz elektrolecznictwo w kosmetyce: mikrodermabrazja, kawitacja, ultradźwięki, darsonwal, galwan, jonofereza, Oxybrazja, mezoterapia bezigłowa.

Na zakończenie kursu czeka Cię egzamin teoretyczny i praktyczny, którego celem jest potwierdzenie zdobytych kwalifikacji.

Co otrzymujesz?

  • Certyfikat w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej, zabezpieczony holograficznie, w antyramie.
  • Legalne Zaświadczenie MEN uprawniające do pracy i/lub otwarcia własnego salonu.
  • Rabat 15% na pozostałe szkolenia z oferty Centrum Edukacji „Pro Civitas”

Po ukończeniu kursu kosmetycznego będziesz w pełni przygotowana do samodzielnego wykonywania zabiegów oraz do założenia i prowadzenia własnego salonu kosmetycznego.