Poniedziałek-Przestań jęczeć, zacznij działać - PRO Civitas
3 min
Kariera
Rozwój osobisty
10.06.2020

Poniedziałek-Przestań jęczeć, zacznij działać - PRO Civitas

PRZESTAŃ JĘCZEĆ! DZIAŁAJ!

Co powiedziałeś dzisiaj rano:

„Znowu ten poniedziałek”, czy „O boże, dzisiaj znowu poniedziałek”?

Narzekanie na poniedziałki stało się modne prawda?

Zastanawiałeś się, z czego to wynika?

Najczęściej z braku nawyku planowania, po prostu większość ludzi zaczyna tydzień nie wiedząc co będzie robić, a wtedy pojawia się strach i pytania:

„O matkoooooooo, co mnie dzisiaj czeka?”

I tak nakręcasz całą spiralę stresu, a ona rośnie w siłę przez weekend, a jej kulminacją jest niedziela. Znasz to?

Ja też tak kiedyś miałem. A jak to zmieniłem?

  1. Przestałem jęczeć i zacząłem działać – poniedziałek dzień jak każdy inny, a może nawet lepszy, bo jestem wypoczęty po weekendzie i już w piątek przygotowałem plan działania na kolejny tydzień. Dlaczego w piątek? Ponieważ dobrze jest mieć wolną głowę od pracy przez weekend.
  2. Na każdy tydzień wyznaczam sobie nowe cele – małe, czy duże – to jest nieistotne. Ważne, że są inne i ambitne, bo to nakręca do działania. Wiem, czego chcę to wiem po co idę do pracy.
  3. Jestem wdzięczny – obudziłem się, Czuję się dobrze. Inni nie mają takiego szczęścia. Pomyśl o tym każdego ranka przed lustrem. Za co jesteś wdzięczny? Co daje Ci radość? Żona, mąż, syn, córka, piesek, czy rybki? Zobaczysz, że od razu pojawi Ci się kilka pozytywnych skojarzeń w głowie, które chcesz, czy nie chcesz wywołają uśmiech na Twojej twarzy.
  4. Nie mogę zapomnieć o kawie. Nie ma nic lepszego niż poranna kawa ze współpracownikami w poniedziałek i rozmowa o tym, co fajnego każdy zrobili podczas weekendu, co obejrzał w TV, czy kogo spotkał na zakupach w galerii.

A jak Ty reagujesz na poniedziałki?

Może masz inne sposoby, by dobrze rozpocząć tydzień? Podziel się ????

Dzięki za uwagę

Konrad