Oferta Edukacyjna
Szkoła policealna

Szkoła policealna

Szkoła policealna to szkoła, w której ofercie znajdziesz kierunki trwające od 1 roku do 2 lat. Dzięki nim w bardzo praktycznej formie jesteś w stanie zdobyć wiedzę, umiejętności oraz kwalifikacje do wykonywania poszukiwanego na rynku pracy zawodu. W Pro Civitas wszystkie kierunki w szkołach policealnych są całkowicie bezpłatne. Rekrutujemy na semestr letni od września i zimowy od lutego. Oferta kierunków została przygotowana we współpracy z lokalnymi pracodawcami, czego efektem są nasze autorskie programy nauczania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że po ukończeniu szkoły Pro Civitas szybko znajdziesz wymarzoną pracę. Słuchaczami szkół Pro Civitas są osoby kończące szkołę średnią, studenci, osoby pracujące, osoby poszukujące nowego zawodu, a także seniorzy. Co da mi nauka w szkole policealnej? Korzyści: Dołączając do szkół Pro Civitas, otrzymujesz legitymację szkolną oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS. Całkowicie za darmo zdobędziesz profesjonalną wiedzę i umiejętności, a także po zdanym egzaminie – państwowy dyplom zawodowy, który będzie uprawniał Cię do wykonywania zawodu w Polsce oraz pozostałych krajach Unii Europejskiej. Przy zapisie otrzymasz bezpłatnie pakiet Office 365.

Zapisz się do szkoły
Nauka bezpłatna: PROfesjonalne pracownie
nauczyciele praktycy
najlepsze materiały dydaktyczne
office365 gratis
Tryb nauczania: Zaoczny
Dzienny
Stacjonarny
Czas trwania: 1 rok
1,5 roku
2 lata
Egzamin wstępny: Brak
Matura: Nie wymagana
Uzyskany dokument: Świadectwo ukończenia szkoły
Państwowy dyplom zawodowy

Dla kogo?

Do naszych szkół może zapisać się każdy, kto posiada minimum wykształcenie średnie. Żeby się uczyć w szkołach Pro Civitas nie potrzebujesz matury. Nie musisz też czekać roku na zajęcia, gdyż u nas zajęcia startują we wrześniu i w lutym. Wypełnij formularz i dołącz do ProSłuchaczy już teraz!

 

Szkoła policealna Kielce

Ukończyłeś liceum i nie wiesz co dalej? Brak matury blokuje Ci drogę na studia wyższe, ale nie chcesz, aby ogólne wykształcenie zamknęło Ci drogę do rozwoju zawodowego? A może chcesz, bez względu na wyniki maturalne, zdobyć konkretny zawód? Niezależnie od poziomu Twojego wykształcenia, policealne studium Pro Civitas umożliwi Ci zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności zawodowych. W ciągu roku, półtora albo dwóch zdobędziesz certyfikat potwierdzający Twoje przygotowanie do wybranego zawodu. Dyplom jest ważny, ale najważniejsze jest to, ile praktycznych umiejętności wyniesiesz z zajęć – u nas uczysz się za darmo nie tylko teorii, ale i wykorzystania jej w życiu zawodowym! Dzięki temu możesz szybciej podjąć pracę nawet po ogólnokształcącej szkole średniej, która nie kierunkuje na wykonywanie danego zawodu. Studium policealne Pro Civitas jest szansą dla każdego, kto zyskać dodatkowe umiejętności pożądane na rynku pracy.

Czy studium jest tylko dla młodych?

Dzięki policealnym szkołom w Kielcach można rozpocząć karierę zawodową, ale i przekwalifikować się w trakcie jej trwania. Jeżeli zatem potrzebujesz nabyć umiejętności oraz uprawnienia do wykonywania zawodu, na przykład opiekuna osób starszych albo opiekuna w ośrodku pomocy społecznej, które będą uznawane na terenie całej Unii Europejskiej, to Pro Civitas jest właściwym miejscem dla Ciebie. Z naszym dyplomem śmiało możesz ubiegać się o pracę w Niemczech i w innych krajach Unii Europejskiej.

Jak zostać słuchaczem?

Co muszę zrobić, żeby zostać słuchaczem i uczyć się za darmo? To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online – zajmie Ci to maksymalnie kilkanaście sekund. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. W ciągu 24 h zadzwonimy do Ciebie i odpowiemy na Twoje pytania.

 

Kim możesz być po studium?

W studium policealnym Pro Civitas zdobędziesz dyplom asystenta osoby niepełnosprawnej lub technika usług kosmetycznych. Dzięki umiejętnościom, których nauczysz się w Pro Civitas możesz zatrudnić się w gabinecie kosmetycznym lub otworzyć własny salon piękności. A może lubisz dbać o komfort i bezpieczeństwo innych? To właśnie dla Ciebie przeznaczony jest kierunek technik BHP. Po jego ukończeniu zajmiesz się organizacją miejsc pracy w zgodzie z zasadami BHP w zakresie zarówno praktycznym, jak i formalnym. Będziesz miał stosowne uprawnienia, aby przeprowadzać szkolenia wśród pracowników danej firmy. Jeżeli zaś pociąga Cię natura i uroda kwiatów – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać profesjonalnym florystą i zająć miejsce w branży ślubnej lub funeralnej.

Szkoła policealna Kielce – kiedy się zapisać?

Wrzesień już minął, a Ty dopiero teraz dowiadujesz się o naszej szkole? Nic straconego! Nie musisz czekać na kolejny rok. Już w lutym rusza kolejny cykl nauki – możesz zapisać się na semestr pierwszy, rozpoczynający się w tym miesiącu. Rekrutacja jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny w naszej witrynie procivitas.edu.pl w zakładce proces rekrutacji i czekać na telefon. Nie zwlekaj – rekrutujemy zgodnie z zasadą pierwszeństwa. Jeżeli nie wiesz jeszcze, czy wolisz kształcić się w zawodzie masażysty, czy może kosmetyczki, możesz zasięgnąć informacji podczas rozmowy telefonicznej. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące kształcenia w naszej szkole, a Ty będziesz mógł świadomie podjąć ostateczną decyzję już po zarezerwowaniu miejsca w naszym studium. Studium policealne Pro Civitas w Kielcach to miejsce otwarte i przyjazne, ze świetnie przygotowaną kadrą, złożoną z doświadczonych praktyków. Od nas wyjdziesz bogatszy o nowe umiejętności i wiedzę, w pełni gotowy do podjęcia pracy!

Proces rekrutacji