#ProKariera – Pytanie rekrutacyjne #1: Dlaczego chce Pan pracować dla naszej firmy? - PRO Civitas
5 min
Kariera
Rozwój osobisty
10.06.2020

#ProKariera – Pytanie rekrutacyjne #1: Dlaczego chce Pan pracować dla naszej firmy? - PRO Civitas

Rozpoczynamy cykl porad dotyczących rozmów kwalifikacyjnych. Co czwartek będziemy Wam prezentować pytania rekrutacyjne, które najczęściej pojawiają się podczas rozmów z pracodawcami. Oczywiście do każdego pytania zaprezentujemy garść porad, które pomogą Wam odpowiednio przygotować swoją odpowiedź.

Pytanie rekrutacyjne nr 1Pytanie rekrutacyjne #1

Dlaczego chce Pan pracować w naszej firmie?

Cel rekrutera: ocena zaangażowania i determinacji kandydata do zdobycia pracy, a także autooceny kandydata pod kątem dopasowania do organizacji.

Rada dla kandydata: masz szansę wyróżnić się spośród innych kandydatów, gdyż jak wskazują badania 50-60% uczestników rozmów kwalifikacyjnych nie posiada minimalnej wiedzy o firmie, do której aplikuje. Przytocz kilka istotnych (pozytywnych) informacji o tej firmie. Aby je zdobyć przeprowadź research w internecie lub wśród znajomych, na temat: branży firmy, największej konkurencji, ostatnich sukcesów, działań promocyjnych, siedziby/oddziałów, ofercie firmy, klientach (indywidualni, czy biznesowi), planach rozwoju, wartościach organizacji. Niektóre z tych informacji mogą być trudne do zdobycia, ale większość z nich znajdziesz na stronach firmowych, czy profilu firmy na Facebook. Podanie dużej ilości szczegółów pokaże, że jesteś profesjonalistą i zależy Ci na pozytywnym spotkaniu, a przez to sukcesie rekrutacyjnym. Odpowiedź na to pytanie można zakończyć prośbą do rekrutera o podanie kilku szczegółów dotyczących działu i stanowiska.