Powstaje nowa pracownia dla kierunku technik elektroradiolog
Szkoła PRO Civitas
07.02.2023

Powstaje nowa pracownia dla kierunku technik elektroradiolog

Rozwój to nadrzędna pozycja wśród wszystkich wartości PRO Civitas. Rozumiemy, że rozwój naszych słuchaczy jest nierozerwalny z rozwojem zaplecza dydaktycznego, którym dysponujemy. Dlatego każdego roku powiększamy bazę lokalową, aby dostęp do wysokiej jakości nauki stale wzrastał. W tym roku słuchacze szkoły policealnej PRO Civitas w Kielcach zyskają kolejne przestrzenie do praktycznej nauki zawodów.

 

W ubiegłym roku edukacyjnym do dyspozycji słuchaczy oddaliśmy 8 nowych pracowni praktycznych i sal dydaktycznych o łącznej powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych. W nowych przestrzeniach powstały m.in. pracownie kosmetyczne, gabinety masażu, gabinet podologiczny czy pracownia szkoleniowa techników farmaceutycznych.

Jednak rekordowe rekrutacje, podczas których do PRO Civitas dołączyło ponad 1200 nowych słuchaczy, sprawiły, że wzrosło zapotrzebowanie na dodatkowe przestrzenie edukacyjne. Na reakcję długo nie trzeba było czekać. Dyrektor PRO Civitas, Pani Ewa Potocka-Kaleta spotkała się z ekspertami elektroradiologii, by poznać ich spojrzenie na potrzeby kwalifikacyjne na rynku pracy, a następnie przygotowała konspekt nowej pracowni dla techników elektroradiologów.

 

pracownia praktyczna technik elektroradiolog pro civitas kielce

 

Profesjonalne wyposażenie

 

Przy tworzeniu tego miejsca postawiliśmy na maksymalnie praktyczny wymiar kształcenia. Po zebraniu informacji od słuchaczy kierunku i ekspertów elektroradiologii wiedzieliśmy, że istnieje duże zapotrzebowanie na ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń rentgenowskich. Dlatego na wyposażeniu pracowni techników elektroradiologów znajduje się profesjonalny aparat RTG, na którym słuchacze, pod okiem eksperta, nauczą się obsługi urządzenia, by w codziennej pracy nic ich nie zaskoczyło.

Chcieliśmy stowrzyć przestrzeń, w której będzie czas i miejsce na popełnianie błędów, zadawanie pytań i – najprościej mówiąc – „pokręcenie” czegoś w urządzeniu. Z rozmów ze słuchaczami wiemy, że najbardziej cenią oni możliwość pracowania ze sprzętami, z którymi później będą spotykać sie na co dzień. Urządzając nową pracownię, wiedzieliśmy, że nie może w niej zabraknąć aparatu rentgenowskiego, na którym pracują profesjonaliści – mówi Ewa Potocka-Kaleta, dyrektor PRO Civitas.

Ponadto w pracowni urządziliśmy część typowo teoretyczną z ławkami i krzesłami. To zapewni słuchaczom komfort zdobywania kompleksowej wiedzy z zakresu elektroradiologii.

 

pracownia praktyczna technik elektroradiolog pro civitas kielce

 

Kierunek Technik elektroradiolog w Kielcach

 

Kierunek Technik elektroradiolog w szkole policealnej PRO Civitas jest całkowicie bezpłatny. Oznacza to, że osoba, która zapisuje się do PRO Civitas, nie będzie ponosiła opłat z tytułu:

  • zapisu,
  • czesnego,
  • wydania legitymacji lub zaświadczenia,
  • korzystania z profesjonalnej bazy dydaktycznej,
  • pracy pod okiem ekspertów,
  • wydania dyplomu i świadectwa,
  • ani nawet za rezygnację, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Jedyny koszt, który podyktowany jest polskimi przepisami, to badanie u lekarza medycyny pracy.

 

Poznaj kierunek: Technik elektroradiolog

 

pracownia praktyczna technik elektroradiolog pro civitas kielce