Metoda Ruchu Rozwijającego II Stopień – Kielce

Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne to system różnorodnych doświadczeń ruchowych, nastawionych na stymulowanie rozwoju dziecka (szczególnie sfery emocjonalnej i społecznej). Metoda ta jest również stosowana w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Szkolenie II Stopnia - pogłębienie i rozszerzenie wiedzy oraz umiejętności dotyczących metody Ruchu Rozwijającego. Program szkolenia drugiego stopnia obejmuje analizę niektórych aspektów teoretycznych ruchu, omówienie zasad współpracy z osobami zapraszanymi do współpracy w prowadzeniu zajęć (m.in. zasady zawierania kontraktu i utrzymania kontaktu z rodzicami oraz innymi opiekunami dzieci i dorosłych, prowadzenie spotkań po sesjach ruchowych), pracę nad problemami pojawiającymi się w prowadzeniu zajęć metodą Ruchu Rozwijającego, a także sesje ruchowe.

Tryb nauczania: Dzienny
Zaoczny
Czas trwania: 18h
Uzyskany dokument: Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat ukończenia szkolenia

Kurs II Stopnia przeznaczony jest dla osób, które ukończyły I stopień szkolenia oraz odbyły 6 miesięczną praktykę w wymiarze minimum 1 godz. tygodniowo w prowadzeniu zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego. II stopień kursu jest skierowany dla osób chcących być liderami grup, prowadzić samodzielnie zajęcia MRR. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu II stopnia kursu.

Jak zostać słuchaczem?

Na szkolenie Metoda Ruchu Rozwijającego II Stopień w Pro Civitas może zapisać się każdy, kto przedstawi zaświadczenie o prowadzonej praktyce, przez przynajmniej 6 miesięcy, od daty ukończenia szkolenia stopnia I, a także przedstawi kopię zaświadczenia o ukończeniu stopnia I u jednego z licencjonowanych liderów Ruchu Rozwijającego w Polsce, czyli: Małgorzata Mroziak, Bożena Kisiel, Alicja Wilkołazka, Marta Bogdanowicz, Dariusz Okrzesik. Pozostałe nie są uznawane.

• Ruch i jego funkcje
  • Relacje między opiekunem a rodzicem
  • Problemy z podopiecznymi
  • Metoda Ruchu Rozwijającego, charakterystyka ogólna
  • Praktyczne ćwiczenia.

Ukończenie szkolenia Metoda Ruchu Rozwijającego II Stopnia uprawnia do pełnienia funkcji lidera grup oraz prowadzenia samodzielnych zajęć Metodą Ruchu Rozwijającego.

• Przedszkola i szkoły integracyjne
  • Placówki specjalne
  • Specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze
  • Ośrodki zdrowia