Aplikacja czasowego implantu Podoklamra - kurs z Anną Lubecką-Detką

Kielce, u. Paderewskiego 9

Kurs Podoklamra pozwala uczestnikom uzyskać fachową wiedzę na temat najszybszej, najskuteczniejszej oraz mało inwazyjnej metody walki z problemem wrastających paznokci. W trakcie jego trwania kursanci nauczą się jak postępować z paznokciami z problemem wrastania/wkręcania się oraz poznają prawidłowe opracowanie paznokci problematycznych.

Tryb nauczania: stacjonarny
Czas trwania: 7h
Uzyskany dokument: Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN, certyfikat ukończenia szkolenia, certyfikat z numerem ewidencyjnym dla danego kraju

Kurs Podoklamra skierowany jest do podologów, studentów oraz osób wchodzących w świat podologii, osób zainteresowanych tematyką stóp, lekarzy i kosmetyczek.

Na szkolenia w Pro Civitas może zapisać się każdy, kto posiada minimum wykształcenie średnie. Szczegółowe informacje podane są w treści opisu szkolenia. Wypełnij formularz i dołącz do kursów.

Trener: Anna Lubecka-Detka

Wykwalifikowana podolog. Od lat związana z firmą PODOPHARM, gdzie Kieruje firmowymi gabinetami w Kielcach. Od 2010 roku prowadzi prywatny gabinet podologiczny. Jurorka międzynarodowych mistrzostw podologii. Wykładowca trener praktycznej nauki zawodu, współzałożycielka oraz instruktorka szkoleń „PodoEdukacja”.

Swoje doświadczenie zdobywała w rzeszowskiej filii Centrum Podologicznego na Zdrowiu pod okiem Magdaleny Hafezi-Chojeckiej, dyplomowanego podologa z Niemiec.

W 2020 roku ukończyła eksperymentalny kierunek medyczny – podologia w Bytomiu.

Kurs Podoklamra z Anną Lubecką-Detką

Poniedziałek: 9:00 – 14:45

• Podologiczne postępowanie w profilaktyce i leczeniu wrastających i wkręcających się paznokci za pomocą czasowego implantu Podoklamra
  • Definicja wrastających i wkręcających się paznokci
  • Etiopatogeneza
  • Czynniki genetyczne i mechaniczne wrastających i wkręcających się paznokci
  • Objawy wrastających i wkręcających się paznokci
  • Wskazania do aplikacji Podoklamry
  • Diagnoza podologiczna
  • Biomechaniczne działanie Podoklamry
  • Typy Podoklamry
  • Podoklamra jako wyrób medyczny:
    1. dokumentacja wyrobu
    1. warunki mycia, dezynfekcji i sterylizacji Podoklamry
  • Zestaw narzędzi do aplikacji Podoklamry:
    1. przygotowanie zestawu narzędzi do zabiegu
    2. postępowanie z narzędziami po zabiegu
  • Metodyka aplikacji Podoklamry:
    1. przygotowanie pacjenta do zabiegu
    2. algorytm postępowania podczas aplikacji Podoklamry
  • Postępowanie podologiczne i opieka nad pacjentem w trakcie okresu implantacji Podoklamry.
  • Przeciwwskazania do zastosowania Podoklamry.

Umiejętności nabyte po kursie:

• prawidłowe dokonanie kwalifikacji pacjenta do Podoklamry
  • prawidłowe uwzględnienie wskazania i przeciwwskazania do aplikacji Podoklamry
  • prawidłowe przygotowanie pacjenta do aplikacji Podoklamry
  • właściwe dobranie typu Podoklamry do paznokcia
  • właściwe postępowanie podczas mycia, dezynfekcji, sterylizacji Podoklamry i narzędziami do aplikacji Podoklamry
  • stosowanie algorytmu postępowania podczas aplikacji Podoklamry
  • prawidłowe wyedukowanie pacjenta z zakresu postępowania pielęgnacyjnego Podoklamry w warunkach domowych
  • prawidłowe udokumentowanie wykonania zabiegu implantacji Podoklamry

Dokumenty:

• Certyfikat z indywidualnym numerem ewidencyjnym dla danego kraju
  • Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEN