#ProKariera – Pytanie rekrutacyjne #2: Czy może Pan coś powiedzieć o sobie? - PRO Civitas
5 min
Kariera
Rozwój osobisty
10.06.2020

#ProKariera – Pytanie rekrutacyjne #2: Czy może Pan coś powiedzieć o sobie? - PRO Civitas

Przedstawiamy Wam pytanie rekrutacyjne, które przez większość z Was jest lekceważone podczas rozmów kwalifikacyjnych. Mimo tego, że przytrafia podczas 99% spotkań z rekruterami. Dlaczego jest tak ważne?

 Pytanie rekrutacyjne #2

Czy może Pan coś powiedzieć o sobie?

Cel rekrutera: ocena Twojego przygotowania do rozmowy i jednocześnie szansa dla Ciebie, by sprzedać swoje umiejętności i doświadczenie.

Rada dla kandydata: przygotuj się dobrze do odpowiedzi na to pytanie, bo może to być jedyna okazja, gdzie możesz powiedzieć coś więcej o sobie, oprócz odpowiadania na kolejne pytania. Potraktuj rozmowę kwalifikacyjną, jak rozmowę handlową, tyle tylko, że nie sprzedajesz telewizora, a siebie! Co powinieneś zrobić?

Przygotuj sobie wypowiedź zawierającą ok. 300 słów – podsumowanie historii zawodowej, umiejętności, talentów i edukacji. Dobra odpowiedź powinna oprzeć się na krótkim wprowadzeniu, kluczowych mocnych stronach i osiągnięciach, dzięki nim zdobytych, określonych i zaplanowanych drogach rozwoju zawodowego, a także oczekiwaniach względem stanowiska na które aplikujesz. Pamiętaj by wybierać te punkty doświadczenia zawodowego i mocne strony, które mają związek ze stanowiskiem, o które się starasz. Inne wymagania będą dotyczyły sprzedawcy w markecie, a inne dziennikarza, prawda?

Daj się poznać jako profesjonalista, który zna swoją wartość i wie, czego oczekuje od swojej kariery zawodowej.