Stylizacja rzęs i brwi - jakie są najbardziej dochodowe metody? - PRO Civitas
5 min
Kursy i szkolenia
Kariera
12.01.2022

Stylizacja rzęs i brwi - jakie są najbardziej dochodowe metody? - PRO Civitas

Jesteś zawodową kosmetyczką i zastanawiasz się nad powiększeniem zasobu swoich usług? Marzysz o tym, żeby pracować w branży beauty? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Specjalne z myślą o osobach takich jak Ty stworzyliśmy ten krótki artykuł, z którego dowiesz się jak zostać stylistką rzęs i brwi oraz która metoda jest najbardziej opłacalna. Jeśli zatem jesteś zainteresowana tą tematyką i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury, a z pewnością nie będziesz żałować.

 

Jak zostać stylistką rzęs i brwi?

Choć początkowo może wydawać się, że regulowanie brwi bądź też doczepianie oraz pielęgnowanie rzęs nie jest trudną pracą, należy jasno podkreślić, że droga do zostania profesjonalistką w tym zawodzie często jest bardzo długa oraz złożona. Aby móc nazywać siebie stylistką brwi i rzęs, niezbędne jest przejście przez specjalistyczne szkolenia, które dają uprawnienia do wykonywania konkretnych zabiegów. Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia konkretnych szkoleń, warto zaznaczyć, że z każdym rokiem pojawiają się nowe trendy modowe oraz kosmetyczne, a sama branża beauty bardzo szybko ewoluuje. Mając to na uwadze, z łatwością można wywnioskować, że ciągłe zgłębianie tematu oraz zdobywanie nowych umiejętności może okazać się niezbędne do tego, by utrzymać klientów oraz cieszyć się dobrą opinią.

 

Niezbędne kursy, które pomogą Ci w zawodzie stylistki rzęs

Przedłużanie rzęs to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Podstawowym oraz najbardziej klasycznym sposobem na przedłużanie rzęs jest tak zwana metoda 1:1. Na czym ona polega? W dużym skrócie zakłada ona zagęszczenie oraz przedłużenie rzęs poprzez doklejanie sztucznej rzęsy do naturalnej. Kurs przedłużania rzęs metodą 1:1 zapewni Ci odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz praktyczne, dzięki którym z łatwością sprostasz wymaganiom nawet najbardziej wymagającej klientki. Ogromnymi plusem tej metody jest naturalny wygląd rzęs.

 

Sprawdź: Kurs przedłużanie rzęs 1:1 – Classic Lashes

 

Kolejnym niezbędnym szkoleniem jest kurs przedłużania rzęs metodą objętościową 2-3D. Metoda 2 lub 3D to doskonały sposób na to, by zagęścić rzęsy oraz sprawić, że będą one bardziej treściwe. Wizerunek klientki, która miała przedłużane rzęsy metodą 2-3D zyskuje charakteru, jednak nie jest agresywny. By jeszcze bardziej zwiększyć objętość rzęs oraz nadać oczom pięknej Hollywoodzkiej oprawy warto zdecydować się na kurs przedłużania rzęs metodą objętościową 4-6D.

 

Sprawdź: Kurs przedłużanie rzęs metodą 2-3D – Light Volume Lashes

 

Każda stylistka rzęs powinna mieć w swoich usługach również możliwość doklejania kępek. Aby wyglądały one jak najbardziej naturalnie, warto samodzielnie tworzyć kępki oraz indywidualnie dobierać je do potrzeb klientki. Bardzo pomocne w tym procesie mogą okazać się warsztaty z tworzenia kępek.

Ostatnimi laty bardzo popularnym zabiegiem jest tak zwany lifting i laminacja rzęs + henna. Zabieg ten w odróżnieniu od wszystkich wyżej wspomnianych metod polega na podkręceniu oraz podkreśleniu naturalnych rzęs. Również w tym przypadku konieczne jest odbycia dodatkowego szkolenia, które pomoże Ci osiągnąć perfekcję w swojej dziedzinie.

 

Sprawdź: Kurs Laminacja Rzęs i Lifting Rzęs – Lash Lift

 

Jakie kursy są przydatne w zawodzie stylistki brwi?

Brwi to oprawa całej twarzy, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że kobiety (i nie tylko) coraz częściej korzystają z zabiegów takich jak laminacja brwi z geometrią + nitkowanie lub też geometria brwi, henna + nitkowanie. Jak łatwo da się zauważyć, obydwa te zabiegi łączy nitkowanie, czyli wyrywanie brwi za pomocą specjalnych nici. Ta metoda pozwala na usunięcie nawet najmniejszych oraz niezauważalnych włosków. Zarówno w przypadku laminacji, geometrii, jak i nitkowania niezbędne jest odbycia specjalnego szkolenia. Tego typu kursy często są połączone, dzięki czemu można zdobyć dwa uprawnienia jednocześnie. Warsztaty z nitkowania można oczywiście również zrobić oddzielnie. Jest to doskonała propozycja dla osób, które posiadają już szkolenia z regulacji brwi.

 

Sprawdź: Kurs Laminacja Brwi – Brow Expert

 

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi wiesz już co robić, by móc spełniać się w zawodzie stylistki rzęs oraz brwi. Wszystkie powyżej przedstawione metody należą obecnie do jednych z najczęściej wybieranych przez klientki, a co za tym idzie są również najbardziej dochodowe.

Polecane kursy:

Polecane kierunki: