Wyszukiwarka kierunków
Kierunek Bezpłatny

Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Technik ochrony fizycznej osób i mienia może organizować i kierować działalnością wewnętrznych służb ochrony, realizuje zadania z zakresu ochrony osób i mienia oraz usług detektywistycznych. Absolwenci spełniają wymagania dotyczące wykształcenia niezbędnego do ubiegania się o licencję pracownika ochrony fizycznej drugiego stopnia. Nauka na kierunku gwarantuje zdobycie niezbędnej wiedzy z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, handlowego i finansowego. Rozbudowany blok sportowy umożliwia efektywne podwyższenie sprawności fizycznej.

Zapisz się na kierunek
Tryb nauczania: zaoczny
stacjonarny
dzienny
Czas trwania: 2 lata
Egzamin wstępny: brak
Matura: nie jest wymagana
Uzyskany dokument: Świadectwo ukończenia szkoły policealnej
Państwowy dyplom zawodowy (po zdanym egzaminie)

Osoba, która chciałaby zdobyć kwalifikacje do pracy w ochronie, powinna być opanowana, spostrzegawcza i dyskretna. Odwaga i dobra pamięć to również ważne cechy kandydata na to stanowisko. Opanowanie oraz umiejętność pracy w stresie są niezbędne,  by pracować w ochronie. Absolwent kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia powinien mieć dobrą pamięć i właściwą koordynację wzrokowo-ruchową.

Jak zostać słuchaczem?

Do naszych szkół może zapisać się każdy, kto posiada minimum wykształcenie średnie. Żeby się uczyć w Pro Civitas nie potrzebujesz matury. Nie musisz też czekać roku na zajęcia, gdyż u nas zajęcia startują we wrześniu i w lutym. Wypełnij formularz i dołącz do ProSłuchaczy.

Czego nauczysz się na kierunku Technik ochrony fizycznej osób i mienia w szkole Pro Civitas?

• Prowadzenie usług i realizacja działań w zakresie ochrony osób i mienia zgodnie z przepisami prawa.
  • Zapobieganie i likwidowanie współczesnych zagrożeń.
  • Skuteczne komunikowanie się w typowych i nietypowych sytuacjach zawodowych.
  • Organizowanie i realizowanie zabezpieczenia imprez masowych.
  • Organizowanie i realizowanie ochrony wartości pieniężnych i innych przedmiotów wartościowych lub niebezpiecznych.
  • Organizowanie ochrony fizycznej obszarów, obiektów i urządzeń.
  • Planowanie działań ochronnych.
  • Sporządzanie dokumentacji ochronnej.
  • Zapewnienie bezpieczeństwa osób w sytuacji zagrożenia bezprawnym zamachem.
  • Posługiwanie się bronią palną bojową w czasie wykonywania zadań pracownika ochrony fizycznej.
  • Poznanie możliwości zastosowania zabezpieczeń technicznych wspomagających ochronę osób i mienia.
  • Nabycie umiejętności w zakresie samoobrony i technik interwencyjnych.

• Kwalifikacje zawodowe

MS.03. Ochrona osób i mienia

• Możliwość udziału w dodatkowych szkoleniach,
  • Praktyczne przygotowanie do pracy – uczysz się w profesjonalnych pracowniach.

Gdzie możesz pracować po skończeniu kierunku Technik ochrony fizycznej osób i mienia:

• Agencje ochroniarskie
  • Banki