Kurs polskiego języka migowego - PJM stopień I - PRO Civitas

Kurs Polski Język Migowy - poziom A1 skupia się na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych w PJM na poziomie podstawowym. Uczestnicy będą aktywnie uczestniczyć w różnorodnych ćwiczeniach językowych, które poprawią ich umiejętność wyrażania się wizualno-przestrzennym kanałem, zrozumienia wypowiedzi w PJM oraz efektywnej interakcji i mediacji. Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku docelowym, czyli polskim języku migowym. Dołącz do naszego kursu i rozwijaj swoje umiejętności komunikacyjne w języku migowym! A i nie zapomnij zapytać o dofinansowanie nawet do 90%!

Tryb nauczania: weekendowy
Czas trwania: 60h
Uzyskany dokument: Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem MEiN, certyfikat ukończenia kursu

Kurs polskiego języka migowego poziom A1 w Pro Civitas w Kielcach jest przeznaczony dla:

• Rodziców, rodzeństwa lub przyjaciół osób niesłyszących lub niedosłyszących, którzy chcą lepiej komunikować się ze swoimi bliskimi.
  • Nauczycieli, edukatorów i pracowników szkół, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności pedagogiczne i zwiększyć dostępność swojej pracy dla wszystkich uczniów.
  • Pracowników służby zdrowia, którzy chcą poprawić komunikację z pacjentami niesłyszącymi lub niedosłyszącymi.
  • Osób, które chcą poszerzyć swoje horyzonty i nauczyć się nowego języka.
  • Wszystkich, którzy są ciekawi świata niesłyszących i chcą zrozumieć, jak mogą się z nimi efektywnie komunikować.

Kurs ma charakter ogólnodostępny, co oznacza, że każdy może wziąć w nim udział. Nie wymagamy żadnych dodatkowych uprawnień i zezwoleń.

Trener: Paweł Kosowski oraz Piotr Janeczek

Paweł Kosowski

psycholog, szkoleniowiec, dydaktyk i naukowiec, zawodowo planujący rozwój w kierunku psychologii klinicznej oraz psychoterapii poznawczo – behawioralnej a także psychologii transportu i sądowej, naukowo zgłębiający wiele dziedzin psychologii z naciskiem na psychologię zdrowia w kontekście systemu krwiodawstwa w Polsce. Prywatnie zainteresowany teatrem, muzyką, poznawaniem nowych ludzi i poszukiwaniem inspiracji. W Pro Civitas prowadzę zajęcia z wybranych zagadnień z psychologii na kierunku technik farmaceutyczny, psychologii i komunikacji interpersonalnej na kierunku podolog oraz współprowadzę kurs z Polskiego Języka Migowego

Piotr Janeczek

psycholog, szkoleniowiec i początkujący naukowiec. Zawodowo wiąże swoją przyszłość z psychologią kliniczną, psychologią sądową, psychologią transportu a także psychoterapią w nurcie poznawczo-behawioralnym. Naukowo związany jest głównie z psychologią miłości, choć w obrębie jego zainteresowań i naukowej działalności znajduje się także szereg innych subdyscyplin psychologii. Prywatnie miłośnik muzyki, gitarzysta, kompozytor i aranżer, który swoją pasję rozwija występując z jego zespołem oraz tworząc materiały w mediach społecznościowych.

Kurs polskiego języka migowego A1 w Pro Civitas ma wyjątkową formę! Tylko u nas, w sposób symultaniczny, szkolenie prowadzi jednocześnie aż 2 trenerów.

Metoda przynosi o wiele wyższą skuteczność nauczania języka migowego oraz bieżącego korygowania błędów.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KURS POLSKI JĘZYK MIGOWY – POZIOM A1

1. Wprowadzanie do systemów AAC
  2. Wprowadzenie do świata g/Głuchych
  3. Savoir Vivre w kontakcie z g/Głuchymi
  4. Podstawy PJM – alfabet palcowy (daktylografia)
  5. Daktylografia w praktyce
  6. Podstawy PJM liczebniki
  7. Ideografia:
  • Podstawowe zwroty w kontakcie
  • Zwroty grzecznościowe
  • Określanie stopnia, wielkości, ilości i zależności
  • Miganie o potrzebach i czynnościach

• Słownictwo związane z pracą i zarobkami
  • Słownictwo związane z niepełnosprawnością
  • Słownictwo związane z częściami ciała człowieka
  • Słownictwo związane z edukacją
  • Słownictwo związane z aktywnością zawodową
  • Słownictwo związane z administracją i usługami
  • Słownictwo związane z kontaktami towarzyskimi
  • Słownictwo związane z turystyką, kulturą i czasem wolnym
  • Kolory
  • Napoje
  • Jedzeni i posiłki
  • Zwierzęta
  • W domu
  • Ubrania
  • Egzamin końcowy

Po ukończeniu szkolenia otrzymujesz Zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz Certyfikat Instytutu Pro Civitas zgodnie ze standardami SUS 2.0.

• Szkoły i instytucje edukacyjne – jako nauczyciel wspomagający, tłumacz lub doradca ds. dostępności dla uczniów niesłyszących i niedosłyszących.
  • Służba zdrowia – jako doradca lub tłumacz w szpitalach i klinikach, umożliwiając efektywną komunikację między personel medyczny a pacjentami niesłyszącymi lub niedosłyszącymi.
  • Instytucje publiczne i urzędy – jako tłumacz lub doradca ds. dostępności, pomagając w komunikacji między urzędnikami a obywatelami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.
  • Firmy i korporacje – jako specjalista ds. dostępności, tłumacz w spotkaniach lub szkoleniach, lub doradca ds. zgodności z prawem.

• Media i produkcja filmowa – jako tłumacz dla programów telewizyjnych, filmów, czy teledysków.
  • Organizacje non-profit – jako tłumacz, doradca ds. dostępności, lub pracownik obsługi klienta, wspierając osoby niesłyszące i niedosłyszące w dostępie do usług.

ZDOBĄDŹ DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PFRON

Kurs prawie za darmo? To możliwe! Skontaktuj się z nami, a doradzimy jak możesz otrzymać dofinansowanie kosztu szkolenia w wymiarze nawet 90-95%. Wówczas kurs kosztuje Cię jedyne 100-150 zł. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2012r.

ZDOBĄDŹ DOFINANSOWANIE Z BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH (BUR)

Zapisz się na dofinansowanie BUR