Opiekun medyczny - dobra dusza dla pacjenta - PRO Civitas
8 min
Szkoła PRO Civitas
Kariera
08.03.2021

Opiekun medyczny - dobra dusza dla pacjenta - PRO Civitas

Opiekun medyczny to człowiek od rozwiązywania bieżących problemów osób chorych. A nie ma nic lepszego niż rozwiązywanie ich na bieżąco!

 

 

Każdy, kto ma styczność z systemem opieki zdrowotnej w Polsce może zauważyć, że lekarze zwykle więcej czasu spędzają z dokumentami niż z pacjentami. Pielęgniarek przeważnie jest zbyt mało, by mogły z troską zająć się każdym pacjentem. A osoby potrzebujące opieki medycznej są przecież nie tylko w szpitalach. Dlatego jeśli marzy Ci się praca w szpitalu, ale nie masz wykształcenia medycznego, nic straconego. Możesz zostać opiekunem medycznym w 1,5 roku!

 

Czym się zajmuje opiekun medyczny?

 

Opiekun medyczny to anioł stróż i dobra dusza dla pacjenta, a tak zupełnie serio to człowiek od rozwiązywania bieżących problemów osób chorych. Codzienna opieka i współdziałanie z zespołem terapeutycznym to jego główne zadania. Jako opiekun medyczny będziesz asystować pielęgniarkom przy zabiegach, a także konserwować przybory i narzędzia pielęgniarskie. Opiekun medyczny rozpoznaje i rozwiązuje problemy pacjenta. Asystuje personelowi medycznemu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, pomaga mu i jednocześnie wspiera osobę chorą.

 

Gdzie możesz pracować jako opiekun medyczny?

 

Opiekunowie medyczni są niezbędni zarówno w publicznych, jak i prywatnych zakładach opieki zdrowotnej. Osoby potrzebujące opieki medycznej to także pacjenci hospicjów i podopieczni domów pomocy społecznej – to zawód z misją dla wyjątkowo empatycznych osób!

 

Jako opiekun medyczny z pewnością będziesz mieć ręce pełne roboty. Jak widzisz, miejsc pracy jest dużo, a do tego prywatne osoby często poszukują kogoś do opieki nad członkiem rodziny. Bycie opiekunem medycznym z pewnością nie należy do najłatwiejszych zajęć, ale daje niesamowite poczucie spełnienia. Odpowiednia troska i empatia pomagają chorym łatwiej przejść przez trudny czas choroby, a co może być lepszego, niż poczucie, że komuś pomogliśmy?

 

Czujesz, że ten zawód jest dla Ciebie?
Zdobądź kwalifikacje w Szkole PRO Civitas w 1,5 roku
i zacznij pracować jako opiekun medyczny.

 

Sprawdź kierunek

Polecane kierunki: