Zawód medyczny w rok lub dwa lata i to bezpłatnie? To możliwe! - PRO Civitas
8 min
Szkoła PRO Civitas
Nauka
04.01.2021

Zawód medyczny w rok lub dwa lata i to bezpłatnie? To możliwe! - PRO Civitas

Warto wiedzieć, że nie tylko studia gwarantują rozległą wiedzę i kwalifikacje z dziedzinie medycyny. Bardzo dobrą alternatywą jest policealna bezpłatna szkoła medyczna. Mając na uwadze braki kadrowe w służbie zdrowia w obecnych czasach, szkoła dla dorosłych daje realną szansę na szybkie znalezienie satysfakcjonującej pracy oraz realizowanie stabilnej ścieżki zawodowej. W rok lub dwa lata możesz zdobyć zawód medyczny!

 

Bezpłatna szkoła medyczna w rok lub dwa lata

 

Decydując się na kształcenie przygotowujące do zawodu w branży medycznej, warto rozważyć policealne kierunki medyczne w szkołach dla dorosłych. W zaledwie rok lub dwa lata można stać się wykwalifikowanym pracownikiem w pełni przygotowanym do wykonywania zawodu. Jest to możliwe za sprawą kierunków, na których przekazywana jest rozległa wiedza tylko z zakresu przedmiotów zawodowych w trybie praktycznym i teoretycznym.

Szkoła medyczna policealna to doskonała alternatywa dla osób już pracujących, ponieważ wybór sposobu nauczania pomiędzy zaocznym, stacjonarnym, lub dziennym pozwala na dostosowanie strategii edukacji do terminarza obowiązków i zajęć.

Zawód medyczny w tak krótkim czasie jest możliwy dzięki realizacji skompresowanego programu nauczania bezpośrednio ukierunkowanego na kształcenie zawodowe. Po ukończeniu szkoły medycznej absolwent zdaje państwowy egzamin zawodowy, którego pozytywny wynik uprawnia go do wykonywania zawodu. Państwowy dyplom zawodowy otwiera drogę nie tylko do pracy na terenie kraju, ale również za granicą. Nadmieńmy, że szkoła medyczna policealna jest ścieżką bezpłatną, ponieważ kierunki są dotowane przez Ministerstwo Edukacji, dzięki czemu słuchacz nic nie płaci za naukę. To bardzo atrakcyjna oferta dla osób pragnących zdobyć nowe kwalifikacje lub zupełnie się przekwalifikować.

 

Najpopularniejsze kierunki medyczne

 

Szkoła medyczna oferuje bogatą ofertę kierunków, które są gwarantem szybkiego startu w życie zawodowe. Kierunki, których próżno szukać na studiach medycznych cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób rozpoczynających dopiero karierę zawodową, jak i wieloletnich pracowników różnych branż. Popularne kierunki stwarzają pole do zdobywania rozległej wiedzy wieczorowo lub zaocznie, umożliwiając godzenie edukacji z podejmowaną pracą.

 

Szkoła medyczna PRO Civitas – kierunki:

 

 

Szkoła medyczna to doskonały początek dla podjęcia ścieżki zawodowej ukierunkowanej na konkretny zawód, ale może być także wstępem do zgłębiania wiedzy medycznej na wielu płaszczyznach.

 

Bezpłatna szkoła medyczna – dla kogo?

 

W policealnej szkole medycznej może uczyć się każda osoba pełnoletnia, która posiada wykształcenie średnie, przy czym matura nie jest warunkiem koniecznym. Nie jest również ważny profil ukończonej szkoły średniej, ponieważ wiedza przekazywana jest od podstaw i każda osoba ucząca się na kierunkach medycznych ma szansę beż wcześniejszego przygotowania, zdobyć wybrany przez siebie zawód. Duża dostępność edukacji w szkole medycznej zaocznej i minimum formalności sprawiają, że to szansa na dobry start również dla obcokrajowców.

Szkoła medyczna dla obcokrajowców umożliwia zdobycie polskiej wizy studenckiej, oraz dyplomu uznawanego w całej Unii Europejskiej. Będąc absolwentem szkoły zaocznej, obcokrajowca nie dotyczy również konieczność uzyskania zezwolenia na pracę w Polsce.

 

Ukończenie szkoły medycznej dla dorosłych zapewnia możliwość podjęcia pracy od razu po zdanym egzaminie zawodowym w szpitalach, gabinetach oraz klinikach, gdyż nowoczesne metody kształcenia w pełni przygotowują do wykonywania zawodu.

 

Chcesz pracować w zawodzie medycznym? Zależy Ci na szybkim zdobyciu kwalifikacji i rozpoczęciu pracy? Rozpocznij naukę w PRO Civitas i skończ kierunek medyczny w rok lub dwa lata.

 

Rekrutacja na wrzesień 2021 trwa

 

Zdobądź zawód medyczny w PRO Civitas

 

Polecane kierunki: