Kto może zostać opiekunem osób starszych? Bezpłatne kierunki opiekuńcze. - PRO Civitas
Kariera
17.08.2020

Dla kogo są medyczne kierunki związane z opieką nad osobami starszymi?

W zawodach opiekuńczych doskonale odnajdą się pełni empatii ludzie. Uczynni altruiści, którzy czują potrzebę pomagania i wspierania w życiu innych osób.

Jakie są kierunki medyczne związane z opieką?

W Pro Civitas do wyboru masz szeroką gamę kierunków opiekuńczych. Wśród najbardziej popularnych znajdziesz kierunki:

Jakie uprawnienia są wymagane na stanowisku opiekuna?

Kończąc jeden z powyższych kierunków i zdając państwowy egzamin zawodowy organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzymujesz międzynarodowy dyplom uprawniający do pracy w zawodzie opiekuna lub asystenta.

Odpowiadając na potrzeby rynku do kierunku asystent osoby starszej i niepełnosprawnej dodaliśmy język niemiecki!

Zawód opiekuna, a rynek pracy. Czy opiekun to zawód z przyszłością?

Zdecydowanie tak!

Obecnie społeczeństwa na całym świecie coraz bardziej się starzeją. Z roku na rok przybywa osób starszych, wymagających opieki i wsparcia w codziennych czynnościach. Na polskim rynku, a przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej występuje ciągłe brak wykwalifikowanych opiekunów. Dlatego też oferują coraz wyższe, bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

Absolwenci kierunków opiekuńczych mogą znaleźć zatrudnienie w domach opieki, szpitalach, hospicjach, fundacjach, przychodniach. Opiekuni są również poszukiwani przez sanatoria, domy pomocy społecznej oraz w ramach prywatnej opieki medycznej.

Ile kosztuje nauka na kierunkach opiekuńczych?

W szkole Pro Civitas wszystkie kierunki opiekuńcze są całkowicie bezpłatne. Nie ma wpisowego, czesnego, opłat za egzaminy, czy ukrytych opłat.

REKRUTACJA TRWA!
Zapisz się i odbierz pakiet Office365