Kto może zostać opiekunem osób starszych? Bezpłatne kierunki opiekuńcze. - PRO Civitas
7 min
Szkoła PRO Civitas
17.08.2020

Dla kogo są medyczne kierunki związane z opieką nad osobami starszymi?

W zawodach opiekuńczych doskonale odnajdą się pełni empatii ludzie. Uczynni altruiści, którzy czują potrzebę pomagania i wspierania w życiu innych osób.

Jakie są kierunki medyczne związane z opieką?

W Pro Civitas do wyboru masz szeroką gamę kierunków opiekuńczych. Wśród najbardziej popularnych znajdziesz kierunki: Opiekun osób starszych, Opiekun w domu pomocy społecznej (DPS), Asystent osoby niepełnosprawnej czy opiekunka środowiskowa.

Jakie uprawnienia są wymagane na stanowisku opiekuna?

Kończąc jeden z powyższych kierunków i zdając państwowy egzamin zawodowy organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, otrzymujesz międzynarodowy dyplom uprawniający do pracy w zawodzie opiekuna lub asystenta.

Zawód opiekuna a rynek pracy. Czy opiekun to zawód z przyszłością?

Zdecydowanie tak!

Obecnie społeczeństwa na całym świecie coraz bardziej się starzeją. Z roku na rok przybywa osób starszych, wymagających opieki i wsparcia w codziennych czynnościach. Na polskim rynku, a przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej występuje ciągłe brak wykwalifikowanych opiekunów. Dlatego też oferują coraz wyższe, bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

Absolwenci kierunków opiekuńczych mogą znaleźć zatrudnienie w domach opieki, szpitalach, hospicjach, fundacjach, przychodniach. Opiekuni są również poszukiwani przez sanatoria, domy pomocy społecznej oraz w ramach prywatnej opieki medycznej.

Ile kosztuje nauka na kierunkach opiekuńczych?

W szkole Pro Civitas wszystkie kierunki opiekuńcze są całkowicie bezpłatne. Nie ma wpisowego, czesnego, opłat za egzaminy, czy ukrytych opłat.

Jak zapisać się kierunek opiekuna?

To proste. Wybierz jeden z poniższych kierunków, kliknij w obrazek. Zostaniesz przeniesiony na stronę konkretnego kierunku. Tam znajdziesz przycisk: Zapisz się kierunek, kliknij – wypełnij formularz I wyślij. Tyle! 😊

Polecane kierunki: