Higienistka stomatologiczna - dlaczego warto pracować w gabinecie stomatologicznym? - PRO Civitas
5 min
Szkoła PRO Civitas
Kariera
15.10.2020

Higienistka stomatologiczna - dlaczego warto pracować w gabinecie stomatologicznym? - PRO Civitas

Co łączy wszystkich ludzi na ziemi? Każdy z nas ma zęby – poza wyjątkowymi przypadkami! 😉 Dlatego higienistka stomatologiczna to osoba, która prędzej czy później pojawi się w życiu każdego człowieka i szczerze zainteresuje się jego uśmiechem.

 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – wie to każdy, kto przechodził leczenie kanałowe zębów, auuuuć! Profilaktyka gra pierwsze skrzypce w drodze do pięknego i przede wszystkim bezbolesnego uśmiechu nr 5. Dlatego czemu nie zająć się pracą w gabinecie stomatologicznym???

 

Jakie zadania wykonuje higienistka stomatologiczna?

 

Jednym z zadań higienistki stomatologicznej jest właśnie wykonywanie zleconych przez lekarza dentystę zabiegów profilaktyczno-leczniczych, takich jak scaling (usuwanie kamienia nazębnego), piaskowanie, irygacja, lakowanie czy lakierowanie, a także przeprowadzanie badań diagnostycznych. Do tego potrzebna jest oczywiście znajomość urządzeń i aparatów dentystycznych – poznasz je wszystkie w trakcie nauki w Szkole PRO Civitas.

Higienistka stomatologiczna działa w duecie z lekarzem stomatologiem. Do jej obowiązków zwykle należy przygotowanie gabinetu i stanowiska do pracy, bieżąca konserwacja sprzętu, a także wstępne zajęcie się pacjentem. Podczas nauki dowiesz się również jak prowadzić gabinet dentystyczny od tej bardziej organizacyjnej strony, czyli przygotowywania dokumentacji związanej z funkcjonowaniem gabinetu i administrowania wizyt pacjentów.

 

asystentka stomatologiczna

 

Gdzie możesz pracować po skończeniu kierunku?

 

Jako higienistka stomatologiczna możesz pracować oczywiście w prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych, ale nie tylko. Możliwości jest wiele: higienistki są również niezbędne w klinikach i centrach dentystycznych, a także w szkolnych i przedszkolnych gabinetach lekarskich. Przeglądy uzębienia i uczenie prawidłowej higieny jamy ustnej potrzebne jest w każdym z tych miejsc!

Profilaktyka zaczyna się od propagowania wiedzy o zdrowiu, dlatego możesz działać również w sferze edukacji zdrowotnej. Pomysł na siebie znajdziesz zapewne w trakcie nauki.

Chcesz rozpocząć swoją przygodę ze stomatologią? Zdobądź kwalifikacje w Szkole PRO Civitas w 2 lata i zacznij pracować w gabinecie dentystycznym.

 

REKRUTACJA NA WRZESIEŃ 2021 TRWA!


Zajmij swoje miejsce i odbierz bezpłatnie pakiet Office 365

 

Sprawdź kierunek

Polecane kierunki: