Technik masażysta - przyjaciel Twojego kręgosłupa - PRO Civitas
5 min
Szkoła PRO Civitas
Kariera
18.01.2021

Technik masażysta - przyjaciel Twojego kręgosłupa - PRO Civitas

Technik masażysta to osoba, która lubi sprawiać przyjemność i ukojenie. Bezpośredni kontakt z ludźmi i sprawne ręce to podstawa w tym zawodzie. Masażyści swoją pracą czynią cuda, dlatego są
pożądani nie tylko w gabinetach masażu, ale w każdym rodzinnym, partnerskim i kumpelskim gronie 🙂

 

Co robi masażysta?

 

Masaże kojarzą się głównie z relaksem i odprężeniem, ale pamiętaj, że pełnią też funkcję wspomagające w leczeniu. Technik masażysta ma odpowiednią wiedzę medyczną, dzięki czemu może wykonywać różne rodzaje masażu (np. klasyczny, leczniczy, antycellulitowy, sportowy itd.) w zależności od celu zabiegu. Praca nad ludzkim ciałem wymaga sprawnych i silnych dłoni, gdyż masażysta do wykonywania zawodu nie wykorzystuje magicznych pigułek, ani skalpela. Masażysta to prawdziwy przyjaciel Twojego kręgosłupa.

 

Oprócz działań manualnych z wykorzystaniem aromatycznych olejków eterycznych i innych substancji (czekolada, gorące kamienie), technik masażysta w czasie pracy posługuje się także rozmaitymi przyrządami (np. bańki chińskie) lub strumieniem wody. Metod wykonywania masażu jest mnóstwo, a wykwalifikowany masażysta musi potrafić dobrać odpowiedni zabieg do stanu pacjenta. Dlatego takich techników często określa się mianem średniego personelu medycznego. I bardzo słusznie. Nieraz pacjenci są kierowani od lekarzy do gabinetu masażu czy fizjoterapeuty, który złagodzi ból bez użycia środków farmaceutycznych.

 

technik masażysta Kielce

 

Gdzie może pracować technik masażysta?

 

Jako technik masażysta możesz pracować w placówkach zdrowotnych czy medycznych: przychodniach, szpitalach, ośrodkach prywatnych. Praca w zespole rehabilitacyjnym to tylko jeden z możliwych scenariuszy.

Ciekawym rozwiązaniem jest praca w placówkach czy klubach sportowych, pomagając zawodnikom powrócić do pełnej sprawności fizycznej. Komu nie marzy się praca z reprezentacją 😉 

Technik masażysta z powodzeniem odnajdzie się w wielu salonach z branży health & beauty, które z roku na rok zyskują na popularności. Kolejną możliwością są hotele ze SPA oraz ośrodki rehabilitacyjne, gdzie również oferowane są usługi masażu.

Inną ścieżką zawodową jest świadczenie indywidualnych usług masażu w prywatnym gabinecie lub nawet w domu klienta. Możliwości jest naprawdę wiele, ale największa zaleta to praca z ludźmi, w spokojnych relaksacyjnych warunkach.

 

 

Zacznij się uczyć w PRO Civitas.
Rekrutacja trwa!!!

 

Sprawdź kierunek technik masażysta

 

Polecane kierunki: