Masaże kojarzą się głównie z relaksem i odprężeniem, ale pamiętaj, że pełnią też funkcję wspomagające w leczeniu. Technik masażysta ma odpowiednią wiedzę medyczną, dzięki czemu może wykonywać różne rodzaje masażu (np. klasyczny, leczniczy, antycellulitowy, sportowy itd.) w zależności od celu zabiegu. Praca nad ludzkim ciałem wymaga sprawnych i silnych dłoni, gdyż masażysta do wykonywania zawodu nie wykorzystuje magicznych pigułek, ani skalpela. Masażysta to prawdziwy przyjaciel Twojego kręgosłupa.
Oprócz działań manualnych z wykorzystaniem aromatycznych olejków eterycznych i innych substancji (czekolada, gorące kamienie), technik masażysta w czasie pracy posługuje się także rozmaitymi przyrządami (np. bańki chińskie) lub strumieniem wody. Metod wykonywania masażu jest mnóstwo, a wykwalifikowany masażysta musi potrafić dobrać odpowiedni zabieg do stanu pacjenta. Dlatego takich techników często określa się mianem średniego personelu medycznego. I bardzo słusznie. Nieraz pacjenci są kierowani od lekarzy do gabinetu masażu czy fizjoterapeuty, który złagodzi ból bez użycia środków farmaceutycznych.
Jako technik masażysta możesz pracować w placówkach zdrowotnych czy medycznych: przychodniach, szpitalach, ośrodkach prywatnych. Praca w zespole rehabilitacyjnym to tylko jeden z możliwych scenariuszy.
Ciekawym rozwiązaniem jest praca w placówkach czy klubach sportowych, pomagając zawodnikom powrócić do pełnej sprawności fizycznej. Komu nie marzy się praca z reprezentacją 😉
Technik masażysta z powodzeniem odnajdzie się w wielu salonach z branży health & beauty, które z roku na rok zyskują na popularności. Kolejną możliwością są hotele ze SPA oraz ośrodki rehabilitacyjne, gdzie również oferowane są usługi masażu.
Inną ścieżką zawodową jest świadczenie indywidualnych usług masażu w prywatnym gabinecie lub nawet w domu klienta. Możliwości jest naprawdę wiele, ale największa zaleta to praca z ludźmi, w spokojnych relaksacyjnych warunkach.
Sprawdź kierunek technik masażysta