Opiekunka dziecięca - ciocia, która kocha wszystkie dzieci - PRO Civitas
Kariera
09.03.2021

Opiekunka dziecięca - ciocia, która kocha wszystkie dzieci - PRO Civitas

Na rynku pracy aktualnie królują specjalizacje i kwalifikacje – taki trend przeniósł się również do życia prywatnego. Opiekunka dziecięca to już nie nastoletnia córka sąsiadów.
Rodzice do opieki nad ich pociechami coraz częściej poszukują profesjonalistki, czyli zaufanej osoby z odpowiednim przygotowaniem dydaktycznym.

Czym się zajmuje opiekunka dziecięca?

Wiek w tym zawodzie nie gra roli, liczy się wiedza oraz podejście do dzieci i pracy. Opiekunka dziecięca to osoba, która tak bardzo kocha gry i zabawy z dziećmi, że zajmuje się nimi zawodowo 🙂 Do jej obowiązków należy planowanie i organizacja czasu dzieciom w sposób
dopasowany do ich wieku i stopnia rozwoju, a także przemycanie treści edukacyjnych i wychowawczych. Dyplomowane opiekunki dziecięce towarzyszą w dorastaniu najmłodszym członkom rodzin, troszczą się o ich bezpieczeństwo oraz dbają o rozwój. Taki przyjaciel rodziny.

Gdzie możesz pracować jako opiekunka dziecięca?

Jako wykwalifikowana opiekunka możesz pracować w bawialniach, żłobkach i przedszkolach, a także być nianią w prywatnych domach, gdzie potrzebna jest opieka nad dzieckiem. Podczas nauki poznasz metody wspomagające rozwój nie tylko dzieci zdrowych, ale także tych z niepełnosprawnościami.

Znajomość czynności pielęgnacyjno-higienicznych czy umiejętność udzielania pierwszej pomocy z pewnością zwiększą Twoje szanse na zdobycie pracy. Poza oczywistymi miejscami, zatrudnienie możesz znaleźć także w domach dziecka czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Świetnym pomysłem na pracę jako opiekunka jest także organizacja animacji dla dzieci podczas eventów. W szpitalach również potrzebują opiekunek – na oddziałach dziecięcych.

Czujesz, że ten zawód jest dla Ciebie?
Zdobądź kwalifikacje w Szkole PRO Civitas w 2 lata
i zacznij pracować jako opiekunka dziecięca

Sprawdź kierunek

Polecane kierunki: