Podolog - bezpłatny kierunek w szkole policealnej PRO Civitas
4 min
Nauka
24.05.2021

Podolog - bezpłatny kierunek w szkole policealnej PRO Civitas

Każdy mieszkaniec Kielc i całego województwa świętokrzyskiego, który do tej pory chciał zostać podologiem, musiał wybrać się do szkoły poza jego granicami. Jednak od 1 września 2021 roku szkoła PRO Civitas zmienia tę sytuację, otwierając zapisy na kierunek podolog w ramach medycznej szkoły policealnej. Jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się, czym zajmuje się podolog i co będzie mógł robić po ukończeniu tego kierunku. Dla kogo kierunek będzie strzałem w dziesiątkę?

Podolog – czym się zajmuje?

 

Kształcenie podologa będzie obejmowało obszerną wiedzę o funkcjonowaniu, jak i metodach pielęgnacji stóp. Podolodzy często nawiązywać będą współpracę z dermatologami, czy nawet chirurgami, a to wszystko z uwagi na posiadaną wiedzę o zaburzeniach pracy stóp. Podolog zajmuje się schorzeniami, które są zmorą wielu osób – wrastającymi paznokciami, grzybicą stóp, haluksami, odciskami i wieloma innymi. Oczywiście nie będzie tylko dbał o chore stopy. Ważną jego funkcją, która łączy podologię z dziedzinami kosmetologicznymi, jest pielęgnacja stóp.

Podolog, który ukończy szkołę policealną PRO Civitas, będzie mógł wykonywać profesjonalne masaże stóp, jak i dobierać odpowiednie ortezy. Zawód podologa w Kielcach jest szczególnie dobrym pomysłem, gdyż z racji uprzedniego braku możliwości kształcenia w świętokrzyskim, nie ma wielu profesjonalnych podologów w okolicach.

 

kurs podologiczny Anna Lubecka-Detka Warsztat pracy skalpelem szkolenie Kielce

 

Kierunek podolog – dla kogo?

 

Kierunek ten powinien być na oku każdego, kto chce podnieść swoje kwalifikacje z zakresu pielęgnacji stóp. Oferta ta jest szczególnie korzystna dla kosmetyczek i kosmetologów, którzy pracują już w swoim zawodzie, ale chcą rozszerzyć ofertę swoich działań. Pielęgnacja stóp jest bardzo pożądana na dzisiejszym rynku kosmetologicznym, co sprawia, że kwalifikacje po szkole na kierunku podologicznym okażą się owocne.

Jednak nie tylko ludzie z branży kosmetologii powinni pomyśleć o kierunku podologicznym. Jest to też świetny wybór dla pielęgniarek i fizjoterapeutów, gdyż uczy o pełnej anatomii stopy i zagrażającym jej chorobom. Zakładanie ortezy jest świetnym przykładem tego, jak przydatne mogą okazać się umiejętności zdobyte na tym kierunku.

 

Co po kierunku podologicznym?

 

Szkoła podologiczna w Kielcach zapewni absolwentowi wiele możliwości pracy. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest rozszerzenie istniejących już praktyk kosmetologicznych. Jest to świetna opcja, aby zapewnić swojemu gabinetowi większą liczbę klientów.

Pracę po podologii można znaleźć też w ramach poradni w tym zakresie – zarówno w prywatnych, jak i publicznych przychodniach. Dla wszystkich fizjoterapeutów, którzy poszerzyli swoją wiedzą o zakres podologii, opcją jest też dołączenie pielęgnacji stóp do ich oferty. Pomoże to znaleźć pracę bądź znaleźć nowych klientów.

Jak widać, szkoła podologiczna jest świetnym wyborem w dzisiejszych czasach, gdyż nie maleje popyt na usługi kosmetologiczne, a wręcz przeciwnie. Medyczna szkoła policealna PRO Civitas to jedyna szkoła policealna w Kielcach, jak i całym województwie świętokrzyskim, która oferuje kierunek podologiczny, a to wszystko za darmo.

 

podologia podolog Anna Lubecka-Detka kurs podoklamra szkolenie kielce

 

Co oferuje szkoła PRO Civitas w Kielcach swoim uczniom?

 

Warto rozpocząć od tego, że kierunek podologiczny jest całkowicie bezpłatny. To oznacza, że nie zapłacisz za zapis, naukę, wydanie zaświadczeń do pracy, certyfikatów i dyplomów. Nie pobierzemy od Ciebie opłaty również za rezygnację. W ramach nauki kandydat otrzyma wszystkie potrzebne mu materiały dydaktyczne oraz dostęp do świetnie wyposażonych pracowni. W szkole PRO Civitas szczególną wagę przykładamy do strony praktycznej, gdyż to ona jest najważniejsza w aplikowaniu swojej wiedzy po skończeniu kierunku.

Warto wiedzieć, że będąc na kierunku podologicznym, każdy uczeń zdobywa zniżkę na dodatkowe kursy i szkolenia, które mogą mu się przydać. Jeśli chodzi o czysto praktyczne elementy, szkoła policealna PRO Civitas pozwoli na zdobycie kwalifikacji zawodowych FRK.05., o świadczeniu usług w zakresie zabiegów podologicznych.

Nie trzeba wiele, aby rozpocząć. Nie potrzeba matury, a wystarczą chęci i zaangażowanie, aby zdobyć wiedzę od wykładowców z wieloletnim doświadczeniem oraz skorzystać z nowoczesnych pracowni. W ramach bezpłatnej nauki kandydat otrzyma również pełny pakiet Office 365, jak i będzie się dokształcał w zakresie języka angielskiego.

 

 • najchętniej wybierana szkoła policealna w Kielcach w rekrutacji luty 2021 r.,
 • nie wymagamy matury – wystarczy wykształcenie średnie,
 • nasi wykładowcy to praktycy z wieloletnim stażem w danej dziedzinie,
 • skorzystasz z naszych PROfesjonalnie wyposażonych pracowni i nowoczesnego sprzętu,
 • masz szansę na zdobycie cennego doświadczenia już w trakcie nauki podczas praktyk,
 • zapewniamy największą liczbę godzin praktycznych,
 • będziesz się uczyć CAŁKOWICIE ZA DARMO,
 • zapewniamy materiały do pracy podczas zajęć,
 • w razie potrzeby wystawimy Ci bezpłatnie zaświadczenia i wyrobimy legitymację szkolną,
 • PROfesjonalnie przygotujemy Cię do egzaminów zawodowych – zdawalność egzaminów w 2020 r. naszej szkole wynosi 99,9%,
 • masz zniżkę na dodatkowe szkolenia z naszej oferty kursów i szkoleń,
 • w podejściu do edukacji jesteśmy elastyczni i nowocześni,
 • gwarantujemy Ci miłą i sympatyczną atmosferę w szkole,
 • łączymy jakość z nowoczesnością – w naszej szkole prowadzimy zajęcia na podstawie sprawdzone metody i nowoczesne rozwiązania,
 • zdobędziesz kwalifikacje zawodowe FRK.05. Świadczenie usług w zakresie zabiegów podologicznych.

 

Rekrutacja do bezpłatnej szkoły policealnej PRO Civitas w Kielcach

 

szkole policealnej PRO Civitas w Kielcach trwa rekrutacja na rok szkolny 2021/2022. Do wyboru przyszłych słuchaczy jest aż ponad 20 bezpłatnych kierunków. Wśród nich nowość – podolog.

Aby dołączyć do PRO Civitas, potrzebujesz tylko świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie wymagamy matury! Na swój wymarzony kierunek możesz zapisać się na dwa sposoby:

 1. Online na naszej stronie internetowejJeśli wolisz nie wychodzić z domu, wybierz ten sposób. Kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ ON-LINE u góry strony i wypełnij krótki formularz. Koniecznie podaj numer telefonu i adres e-mail, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli się z Tobą skontaktować. Dzięki temu sposobowi zarezerwujesz swoje miejsce od razu!
 2. Tradycyjnie w sekretariacie szkoły przy ulicy Paderewskiego 9 w KielcachWybierając tę opcję, zabierz ze sobą świadectwo ukończenia szkoły średniej, wtedy wszystkie formalności załatwisz za jednym razem. Jeśli jednak nie możesz go znaleźć, to nic nie szkodzi! Świadectwo możesz dostarczyć później.

 

Nie zwlekaj z decyzją i zarezerwuj swoje miejsce już teraz, to nic nie kosztuje.

 

 

Polecane kursy:

Polecane kierunki: