Sprawdź zawody dla mężczyzn – bezpłatne kierunki męskie - PRO Civitas
8 min
Szkoła PRO Civitas
Nauka
05.01.2021

Sprawdź zawody dla mężczyzn – bezpłatne kierunki męskie - PRO Civitas

Decydując się na dalsze kształcenie po szkole średniej musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwości, jakie niesie ze sobą wybrany kierunek. Najważniejsza jest pewność zatrudnienia w stabilnej firmie, wynagrodzenie adekwatne do pełnionego stanowiska, szansa na awans lub otwarcie dobrze prosperującej firmy. Ponadto satysfakcja zarówno z zarabianych pieniędzy, jak i posiadania wartościowej wiedzy oraz umiejętności.

 

Zawody dla mężczyzn w szkole policealnej PRO Civitas otwierają przed Tobą wiele dróg prowadzących do niezależności finansowej, dlatego zastanawiając się jaki kierunek skończyć warto byś rozważył poniższe PROpozycje.

 

Kierunki najczęściej wybierane przez mężczyzn

 

Oczywiście obecnie trudno jest mówić o czymś takim, jak typowe zawody dla mężczyzn, ponieważ od dawna te same stanowiska zajmują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednak wciąż istnieją specjalizacje, które częściej wybierają właśnie Panowie. Gama propozycji jest bardzo rozbudowana, dlatego maszmożliwość uzyskania zawodu powiązanego z własnymi zainteresowaniami oraz wybraną przez siebie branżą. Katalog zawodów dla mężczyzn zawiera profesje z takich dziedzin, jak m. in. medycyna, bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) czy logistyka, a wykonywanie każdego z nich wiąże się z solidnym wynagrodzeniem.

 

Chcesz służyć ludziom? Wybierz zawód medyczny

 

Męskie zawody z branży medycznej istnieją zarówno w placówkach medycznych, jak i jako własna działalność w przypadku techników masażystów i ortopedów. Idealnie sprawdzą się w nich Panowie ceniący kontakt z ludźmi, zainteresowani tematyką zdrowia, funkcjonowania w środowisku medycznym oraz niesieniem pomocy w powrocie do dobrej kondycji. 

Wybierając jeden spośród tych kierunków nauczysz się w pełni PROfesjonalnie wykonywać swoją pracę, zdobędziesz niezbędną wiedzę dotyczącą technologii, jakimi będziesz się posługiwać, obsługi sprzętu oraz prowadzenia zabiegów z zakresu swojej specjalizacji, a także poznasz obwiązujące Cię przepisy prawne.

 

Do kierunków medycznych cieszących się dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn należą:

 

 

Męskie kierunki – rzetelność i profesjonalizm

 

Jeśli czujesz, że medycyna nie jest dla Ciebie i raczej wolałbyś zająć się czymś, co wymaga wykazania się wysoką sprawnością fizyczną, a także daje możliwość zapewniania innym bezpieczeństwa, świetną decyzją będzie zawód technik ochrony osób i mienia (2 lata). Profesja ta zapewnia kwalifikacje niezbędne do ochrony ludzi, dóbr i usług detektywistycznych. Wzmocni też charakter i nauczy opanowania. Po tym kierunku możesz pracować jako ochroniarz nie tylko obiektów, ale i dużych imprez i eventów.

Z kolei technik BHP (1,5 roku) będzie idealnym wyborem dla mężczyzn ceniących sobie rzetelność i skrupulatność w pracy, zainteresowanych przepisami prawnymi i chcących odpowiadać za higienę oraz bezpieczeństwo miejsca pracy. Po ukończeniu tego kierunku będziesz potrafił m. in. przeprowadzać szkolenia BHP, dojść do przyczyny wypadku w pracy czy zarządzać ryzykiem zawodowym.

Natomiast jako technik eksploatacji portów i terminali – logistyk (2 lata) nauczysz się rozwiązywać trudne sytuacje oraz planować i organizować pracę pozostałych osób, a także sprawnie zarządzać dostawami.

 

Szkoła policealna czy studia?

Zależy to od oczekiwań osoby stojącej przed wyborem. Szkoła policealna sprawdzi się w przypadku mężczyzn, którym zależy na jak najszybszym rozpoczęciu intratnej pracy. To świetna możliwość na połączenie pasji z możliwością zarobienia doskonałych pieniędzy, gdzie liczy się szybkość.

 

Rekrutacja na wrzesień 2021 trwa

 

Zdobądź zawód w PRO Civitas

 

Polecane kierunki: