Zawody dla mężczyzn w szkole policealnej PRO Civitas otwierają przed Tobą wiele dróg prowadzących do niezależności finansowej, dlatego zastanawiając się jaki kierunek skończyć warto byś rozważył poniższe PROpozycje.
Oczywiście obecnie trudno jest mówić o czymś takim, jak typowe zawody dla mężczyzn, ponieważ od dawna te same stanowiska zajmują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednak wciąż istnieją specjalizacje, które częściej wybierają właśnie Panowie. Gama propozycji jest bardzo rozbudowana, dlatego maszmożliwość uzyskania zawodu powiązanego z własnymi zainteresowaniami oraz wybraną przez siebie branżą. Katalog zawodów dla mężczyzn zawiera profesje z takich dziedzin, jak m. in. medycyna, bezpieczeństwo i higiena pracy (BHP) czy logistyka, a wykonywanie każdego z nich wiąże się z solidnym wynagrodzeniem.
Męskie zawody z branży medycznej istnieją zarówno w placówkach medycznych, jak i jako własna działalność w przypadku techników masażystów i ortopedów. Idealnie sprawdzą się w nich Panowie ceniący kontakt z ludźmi, zainteresowani tematyką zdrowia, funkcjonowania w środowisku medycznym oraz niesieniem pomocy w powrocie do dobrej kondycji.
Wybierając jeden spośród tych kierunków nauczysz się w pełni PROfesjonalnie wykonywać swoją pracę, zdobędziesz niezbędną wiedzę dotyczącą technologii, jakimi będziesz się posługiwać, obsługi sprzętu oraz prowadzenia zabiegów z zakresu swojej specjalizacji, a także poznasz obwiązujące Cię przepisy prawne.
Jeśli czujesz, że medycyna nie jest dla Ciebie i raczej wolałbyś zająć się czymś, co wymaga wykazania się wysoką sprawnością fizyczną, a także daje możliwość zapewniania innym bezpieczeństwa, świetną decyzją będzie zawód technik ochrony osób i mienia (2 lata). Profesja ta zapewnia kwalifikacje niezbędne do ochrony ludzi, dóbr i usług detektywistycznych. Wzmocni też charakter i nauczy opanowania. Po tym kierunku możesz pracować jako ochroniarz nie tylko obiektów, ale i dużych imprez i eventów.
Z kolei technik BHP (1,5 roku) będzie idealnym wyborem dla mężczyzn ceniących sobie rzetelność i skrupulatność w pracy, zainteresowanych przepisami prawnymi i chcących odpowiadać za higienę oraz bezpieczeństwo miejsca pracy. Po ukończeniu tego kierunku będziesz potrafił m. in. przeprowadzać szkolenia BHP, dojść do przyczyny wypadku w pracy czy zarządzać ryzykiem zawodowym.
Natomiast jako technik eksploatacji portów i terminali – logistyk (2 lata) nauczysz się rozwiązywać trudne sytuacje oraz planować i organizować pracę pozostałych osób, a także sprawnie zarządzać dostawami.
Zależy to od oczekiwań osoby stojącej przed wyborem. Szkoła policealna sprawdzi się w przypadku mężczyzn, którym zależy na jak najszybszym rozpoczęciu intratnej pracy. To świetna możliwość na połączenie pasji z możliwością zarobienia doskonałych pieniędzy, gdzie liczy się szybkość.