Akcja bizneSOWA mama – powrót kobiety do aktywności zawodowej - PRO Civitas
Akcja #bizneSOWAmama
11.01.2021

Akcja bizneSOWA mama – powrót kobiety do aktywności zawodowej - PRO Civitas

Nasza sówka Wiktoria na dobre zadomowiła się w PROgach naszej szkoły. Tym razem dołącza do akcji bizneSOWA mama.

„Aktywność zawodowa Polek maleje od 2016 roku. Według danych GUS, wskaźnik aktywności zawodowej kobiet to ok. 46% – 48%. Choć z pewnością pandemia wiele tutaj zmieniała, niestety na gorsze. To jeden z najniższych wskaźników spośród krajów europejskich. Chcemy to zmienić!!!” – mówi Agnieszka Czmyr – Kaczanowska, współzałożycielka mamopracuj.pl i Wiceprezes Fundacji Mamo Pracuj

 

Na czym polega inicjatywa bizneSOWA mama? Chcemy zachęcić mamy do powrotu na rynek pracy, podnoszenia kompetencji i edukacji. Cała inicjatywa ma na celu pomóc zrozumieć jak ważna w życiu jest równowaga oraz aktywność, która daje kobietom siłę i spełnienie. W końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Kobiety, które często obawiają się powrotu do pracy, nie chcą „zostawiać dziecka” lub nie widzą korzyści z aktywności zawodowej znajdą tu statystyki, inspiracje do działania, rozmowy z kobietami, które już to przeszły oraz wskazówki jak zaplanować powrót do pracy oraz wskazówki jak podnieść swoje kwalifikacje.

 Dołączajcie śmiało, dzielcie się swoimi zdjęciami z pracy i domu oraz motywujcie się wzajemnie. Hasłem przewodnim akcji jest: mama pracuje, nie tylko prasuje. W rolę biznesowej oraz domowej mamy wciela się oczywiście nasza sówka Wiktoria. Jak Wam się podoba?

 

Co przygotowaliśmy w ramach akcji?

 

1. WYWIADY Z INSPIRUJĄCYMI KOBIETAMI:

Akcja bizneSOWA mama będzie zawierała inspirujące, fascynujące i pouczające wywiady na blogu z kobietami, które stawiły czoła wyzwaniom związanym z powrotem do aktywności zawodowej lub postanowiły otworzyć własny biznes po urodzeniu dziecka. Będą to prawdziwe historie kobiet z naszego regionu, które są realnym przykładem na to, że można spełniać się na kilku polach – prywatnym jako matka czy partnerka oraz zawodowym – w pracy lub firmie i rozrywkowym związanym z pasją i zainteresowaniami.

W każdej odsłonie (co tydzień) przedstawimy kreatywną, aktywną mamę, która opowie swoją historię, często związaną z ryzykiem i obawami przed założeniem biznesu oraz przekwalifikowaniem się. Kogo poznacie? Tego jeszcze nie zdradzimy. Możemy tylko powiedzieć jedną z bohaterek naszej serii będzie także Pani Dyrektor Szkół PRO Civitas – będzie inspirująco, obiecujemy!!!

 

SPIS WYWIADÓW:

Odcinek 1 – Katarzyna Florecka

Odcinek 2 – Agnieszka Obłąk

Odcinek 3 – dyrektor Szkoły PRO Civitas Ewa Potocka-Kaleta

Odcinek 4 – Ewa Półchłopek

Odcinek 5 – Agnieszka Czmyr – Kaczanowska

 

Echo dnia zapowiedź akcji

 

Chcesz się podzielić swoją historią zawodową, zmianą zawodu, sukcesem, inspiracją? Podeślij tekst na paulina.pieta@procivitas.edu.pl
Być może znajdziesz się jako bohaterka akcji #bizneSOWAmama na naszym blogu 🙂

 

2. TWOJE ZDJĘCIE WYGRYWA W KONKURSIE:

Ale to nie koniec!!! Druga część akcji to wstawienie swojego zdjęcia w social mediach (Facebook, Instagram) z hashtagiem #bizneSOWAmama.
Na zdjęciu pokażmy Drogie Panie jaką frajdę sprawia nam łączenie ról domowych i zawodowych (biznesowych). Udowodnijcie, że można być szczęśliwą, spełnioną mamą i zmienić swoje życie. Pokażmy jak spełniamy się zawodowo. Co 2 tygodnie wśród wszystkich zdjęć wybierzemy najlepsze, najbardziej kreatywne i zwracające uwagę. Nagroda??? Bluza PRO Civitas w kobiecym kolorze burgund. Do dzieła drogie Panie!!!

 

bluza PRO Civitas

 

 

3. MOŻLIWOŚĆ EDUKACJI W KIELCACH:

Dodatkowo mamy dla Was, jak zwykle możliwość rozwoju. Panie, które zdecydują się na zmianę zawodu mają do dyspozycji bezpłatne zdobycie zawodu w naszych szkołach policealnych i medycznych PRO Civitas w Kielcach.

Kierunki idealne dla Pań to:

Technik usług kosmetycznych 2 lata

technik usług kosmetycznych

 

Asystentka/sekretarka 2 lata

asystentka/sekretarka

 

Asystentka stomatologiczna 1 rok

asystentka stomatologiczna

 

Higienistka stomatologiczna 2 lata

higienistka stomatologiczna

 

Technik masażysta 2 lata

szkoła policealna Kielce

 

Terapeuta zajęciowy 2 lata

terapeuta zajęciowy Kielce

 

Technik farmaceutyczny 2,5 roku

technik farmaceutyczny

 

Technik elektroradiolog 2,5 roku

elektroradiolog

 

 

Zapisz się bezpiecznie online

 

 

Artykuł o wydarzeniu pojawi się w lokalnych mediach. Nasza akcja #bizneSOWAmama została objęta patronatem portalu mamopracuj.pl

 

mamopracuj.pl

 

 

Polecane kierunki: