Co robić po liceum? Poznaj 6 zalet nauki w szkole policealnej
6 min
Szkoła PRO Civitas
Nauka
06.07.2021

Co robić po liceum? Poznaj 6 zalet nauki w szkole policealnej

Jesteś w momencie, kiedy musisz zdecydować, co robić po liceum. Zrobić sobie rok przerwy, pójść na studia czy wybrać szkołę policealną. I dzisiaj na naszym blogu przeczytasz o tym, dlaczego warto uczyć się w szkole policealnej.

 

Od dziecka Twoja droga edukacyjna jest dosyć prosta, oczywiście do pewnego momentu. Przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum (kiedy jeszcze istniało). Pierwsze schody zaczynają się, kiedy wybierasz szkołę średnią. Możesz wybierać z trzech opcji – szkoła zawodowa, technikum lub liceum. W przypadku wyboru dwóch pierwszych zdobywasz bardzo konkretne kwalifikacje, które umożliwiają Ci podjęcie pracy w wyuczonym zawodzie. Sytuacja wygląda trochę inaczej, jeśli zdecydujesz się na naukę w liceum ogólnokształcącym.

 

Co robić po liceum?

 

W zależności kiedy rozpocząłeś naukę w liceum, trwała ona 3 lub 4 lata. W tym czasie mogłeś rozejrzeć się po rynku pracy, poznać nowych ludzi, sprawdzić, jak wyglądają realia pracy i zdecydować, co chcesz robić dalej. Jednak dobrze wiemy, że oczekiwania swoją drogą, a rzeczywistość swoją.

Może zdarzyć się tak, że po skończeniu liceum dalej nie wiesz, co chcesz robić. I to wcale nie jest nic złego! To naprawdę ciężkie, by w wieku 18 lat podejmować decyzję, czym będziesz zajmować się do końca życia. Jeśli boisz się, że pójdziesz na studia, które nie dadzą Ci satysfakcji albo wybierzesz źle i zmarnujesz 3 lub 5 lat, to daj sobie więcej czasu na zastanowienie. Lepiej zrobić rok przerwy i później wybrać kierunek, który będzie Twoim wymarzonym, niż od razu wybrać źle.

Rok przerwy wcale nie musi być rokiem straconym. W tym czasie możesz ukończyć roczny kierunek w szkole policealnej.

 

6 powodów, dla których warto uczyć się w szkole policealnej 

 

1. To nic nie kosztuje

Naprawdę. Jeśli wybierzesz dobrą szkołę policealną, za naukę nie zapłacisz nawet złotówki! Szkoły policealne otrzymują na każdego słuchacza subwencję, więc mają wystarczającą ilość środków, aby sfinansować Twoją naukę na dowolnym kierunku.

Nie powinieneś płacić za

  • zapis, naukę i ewentualną rezygnację,
  • materiały używane podczas zajęć,
  • podejście do egzaminu państwowego,
  • dostępy do platform e-learningowych.

szkole policealnej PRO Civitas nauka jest całkowicie darmowa. Dajemy na to pisemną gwarancję.

 

Zobacz nasz film: Dlaczego szkoły policealne są darmowe?

 

2. Zajęcia praktyczne

Idąc na studia, głównie skupiasz się na teorii. Każdego dnia wiele godzin spędzasz na wykładach i ćwiczeniach. Jedyne praktyki, z jakimi masz styczność to te, które zorganizujesz sobie sam w przerwie wakacyjnej. W szkole policealnej duży nacisk kładzie się na praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu. Dobre szkoły posiadają własne pracownie praktyczne, które doskonale odwzorowują warunki w przyszłych miejscach pracy.

W PRO Civitas posiadamy własne gabinety stomatologiczne, sterylizatornie, salę do makeupu, salon kosmetyczny, salę masażu, salę szpitalną i wiele innych pracowni.

 

opiekun medyczny nowa podstawa szkoła policealna w kielcach PRO Civitas

 

3. Nauczyciele z doświadczeniem

Przygotowanie do pracy w zawodzie nie może odbyć się bez dobrej kadry pedagogicznej. Pod pojęciem „dobra kadra pedagogiczna” należy rozumieć specjalistów z wieloletnim doświadczeniem praktycznym oraz odpowiednimi kwalifikacjami. Nie jest tajemnicą, że znacznie lepiej będziesz się uczył od osoby, która posiada bogate doświadczenie i stale wykonuje czynności, o których opowiada słuchaczom. W takiej sytuacji masz pewność, że Twój nauczyciel „nie wypadł z obiegu”.

Nauczyciele, którzy uczą w szkole policealnej PRO Civitas, są praktykami z dużą wiedzą i jeszcze większą praktyką w swoich zawodach. Kluczową kwestią przy kompletowaniu naszej kadry pedagogicznej było doświadczenie. Nasi nauczyciele na co dzień prowadzą własne salony, pracują w szpitalach lub są certyfikowanymi instruktorami.

4. Nowoczesne sale i pracownie

Dobre przygotowanie praktyczne koniecznie musi iść w parze z równie dobrym zapleczem technicznym. Na pewno pamiętasz tę jedną, obskurną salę w swojej szkole. Lubiłeś się tam uczyć? Warunki, w których będziesz zdobywał nowe umiejętności, bezpośrednio przekładają się na Twoje przyswajanie wiedzy. W szkołach policealnych, które dbają o swoich słuchaczy sale i pracownie zwykle są wykończone w nowoczesnym stylu oraz posiadają niezbędny, profesjonalny sprzęt do praktycznej nauki zawodu.

 

Technik Usług Kosmetycznych kosmetyka Kielce szkoła policealna PRO Civitas bezpłatna

 

Szkoła policealna PRO Civitas w Kielcach kładzie bardzo duży nacisk na estetykę swoich sal i pracowni. Każda z nich przeszła gruntowny remont i została urządzona przez projektantów. Chcemy, aby nasi słuchacze czuli się w naszej szkole komfortowo.

5. Podstawa programowa

Niewątpliwą przewagą szkół policealnych nad pozostałymi typami szkół jest właściwie przygotowana i zawierająca najaktualniejsze zagadnienia podstawa programowa. Program, który realizowany jest w szkołach policealnych jak najbardziej, ma odpowiadać założeniom i oczekiwaniom rynku pracy. Kończąc tej kategorii szkołę, masz pewność, że Twoja wiedza jest najbardziej aktualna.

6. Egzamin państwowy z dyplomem

Ukończenie szkoły policealnej to nie tylko świadectwo i dyplom za ładną grzywkę lub inny błahy powód. To przede wszystkim państwowy dyplom potwierdzający nabyte kwalifikacje. Jako słuchacz szkoły policealnej możesz przystąpić do egzaminu państwowego, który zweryfikuje poziom Twojej wiedzy i umiejętności. Po jego zdaniu otrzymujesz potwierdzenie nabytych kwalifikacji. To nie jest byle papierek – to dokument państwowy.

Zdawalność egzaminów szkole policealnej PRO Civitas w Kielcach w 2020 roku wyniosła 99,9%.

 

Zobacz wpis na blogu: Jak wybrać kierunek w szkole policealnej? Rozmowa z doradcą zawodowym

 

Szkoła policealna w Kielcach – rekrutacja 2021

 

 

Jeśli chcesz zdobyć nowy zawód w szkole policealnej, to teraz jest najlepszy czas na zajęcie swojego miejsca. Rekrutacja na wrzesień 2021 roku została skrócona o 2 najważniejsze miesiące. To oznacza, że rekrutacja do szkoły policealnej PRO Civitas w Kielcach zakończy się 31 sierpnia!

Nie zwlekaj z zapisem do ostatniej chwili, ponieważ każdego dnia miejsc jest coraz mniej. W ubiegłym semestrze na jedno wolne miejsce przypadało nawet aż 8 chętnych! Teraz sytuacja może wyglądać ponownie. Im wcześniej podejmiesz decyzję o rezerwacji miejsca, tym większa szansa na darmową naukę w PRO Civitas.

 

rekrutacja do szkoły policealnej PRO Civitas wystartowała zapisz się do bezpłatnej szkoły policealnej nowe kierunki podolog i technik energetyki odnawialnej

 

Jak zapisać się do szkoły policealnej PRO Civitas?

 

Do naszej szkoły możesz zapisać się na dwa sposoby:

  1. Szybki i wygodny zapis online. Polecamy tę metodę ze względu na szybkość rezerwacji miejsca.
  2. Bezpośredni zapis w sekretariacie szkoły.

 

Zobacz wpis na blogu: Rekrutacja do szkoły policealnej PRO Civitas rozpoczęta!

Polecane kursy:

Polecane kierunki: