Technik farmaceutyczny - bezpłatny kierunek w szkole policealnej PRO Civitas
3 min
Szkoła PRO Civitas
Nauka
03.08.2021

Technik farmaceutyczny - bezpłatny kierunek w szkole policealnej PRO Civitas

Technik farmaceutyczny to zawód, który napawa dumą każdą babcię. Praca w aptece to ciągle synonim dobra i prestiżu. Biały fartuch, a do tego kontakt z klientami przez oszkloną ladę automatycznie podnoszą społeczną wartość takiego zajęcia. Chociaż przez e-recepty odszyfrowywanie lekarskich zapisów już zniknęło z wyzwań farmaceutów, to w tym zawodzie nigdy nie będziesz się nudzić.

 

Czym zajmuje się technik farmaceutyczny?

 

Technik farmaceutyczny pracuje jako wsparcie farmaceuty. Zajmuje się głównie obsługą klienta, czyli wydawaniem leków i innych wyrobów medycznych i instruowaniem, jak należy je zażywać i przechowywać. Na bieżąco musi oceniać, czy przedstawiona recepta nie budzi wątpliwości. Do tego niezbędna jest zarówno szeroka wiedza farmaceutyczna i medyczna, jak i umiejętność rzeczowego rozmawiania z ludźmi. W tym zawodzie potrzeba mnóstwo empatii, bo dla technika farmaceuty priorytetem jest dobro klienta.

Realizacja recept to nie tylko wydawanie gotowych leków. Technik farmacji zajmuje się także sporządzaniem i wytwarzaniem produktów leczniczych oraz ich kontrolą, a także szeregiem prac administracyjnych związanych z obrotem wyrobami medycznymi (zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne). Dba o porządek w miejscu pracy i o to, by wszystkie produkty dostępne w aptece były w odpowiedni sposób przechowywane. A wszystko to pod nadzorem dyplomowanego farmaceuty.

 

Technik farmaceutyczny – praca

 

Gdzie szukać pracy jako technik farmaceuta? Miejsca, od których można zacząć poszukiwania, to ogólnodostępne i przyszpitalne apteki. Swoje kroki (i CV) warto skierować również do:

  • sklepów zielarsko-medycznych,
  • hurtowni i zakładów przemysłu farmaceutycznego.

Technik farmaceutyczny może znaleźć zatrudnienie także w laboratoriach naukowo-badawczych, inspekcjach farmaceutycznych czy stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

 

technik farmaceutyczny szkoła policealna szkoła medyczna pro civitas w kielcach bezpłatna

 

Kto powinien zostać technikiem farmaceutycznym?

 

Zawód technika farmaceutycznego to świetny pomysł dla osób, które chcą pracować w aptece, ale nie mogą pozwolić sobie na kilkuletnie studia. Jeśli cechuje Cię dokładność, odpowiedzialność i łatwość koncentracji, a do tego życzliwość to Twoje drugie imię i lubisz pracować z klientami, to ten zawód z pewnością jest dla Ciebie.

Podsumowując, technik farmaceutyczny to zawód cieszący się dużym szacunkiem wśród społeczeństwa. Osoba posiadające wykształcenie i dyplom w tym kierunku może pracować w aptekach, punktach aptecznych, sklepach zielarskich, sklepach medycznych, hurtowniach i zakładach przemysłu farmaceutycznego.  Technik farmaceuta jest pomocą dla magistra farmacji, może wydawać i sporządzać produktów leczniczych. Jego zadaniem jest także dbanie o właściwe przechowywanie lekarstw.

 

Technik farmaceutyczny – rekrutacja do szkoły policealnej PRO Civitas

 

Aktualnie prowadzimy rekrutację do szkoły policealnej PRO Civitas na semestr letni. W tym roku rekrutacja wyjątkowo została skrócona i zakończy się już 31 sierpnia. To oznacza, że zostało bardzo mało czasu na podjęcie decyzji o rozpoczęciu nauki. Na szczęście maksymalnie Ci ją ułatwiliśmy, nie pobierając opłat za zapis, naukę, egzaminy, zaświadczenia i dyplomy! Dzięki temu możesz spróbować swoich sił na tym kierunku i, jeśli zajdzie taka potrzeba, zrezygnować w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji.

Jak zapisać się do PRO Civitas?

Zapis do naszej szkoły jest prosty i możesz go dokonać za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej. 🙂

 

Zapisz się do PRO Civitas

 

Polecane kursy:

Polecane kierunki: