Kierunek Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w szkole policealnej w Kielcach
5 min.
Szkoła PRO Civitas
Nauka
19.05.2021

Kierunek Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w szkole policealnej w Kielcach

Nikt nie wie, jak będzie się zmieniał rynek pracy w najbliższych dziesięcioleciach. Jedno jest jednak pewne – energetyka odnawialna i fotowoltaika to przyszłość. Nauka na kierunku Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w szkole policealnej PRO Civitas w Kielcach, to pierwszy krok na drodze do zrobienia kariery w wielu branżach. Absolwenci mogą liczyć na przewagę konkurencyjną na szybko rozwijającym się rynku związanym z energią odnawialną.

 

Czym zajmuje się Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej?

 

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest stosunkowo nowym zawodem, który zdążył już jednak wprowadzić świeżość na rynku pracy. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to bardzo szeroki profil, który obejmuje m.in. naukę montażu, eksploatacji i serwisowania urządzeń związanych z energią odnawialną. Przedstawicieli tego zawodu mogą zajmować się zastosowaniem takich systemów energii odnawialnej jak np. panele fotowoltaiczne, małe elektrownie wodne i wiatrowe, kotły na biomasę, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła.

Pomimo tego, że nauka w naszej szkole obejmuje kompleksowe przygotowanie praktyków, którzy od razu po ukończeniu kierunku są gotowi do pracy, nasi nauczyciele nie pomijają ważnych zagadnień teoretycznych. Dzięki poznanej teorii nasi absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie na pozycji doradcy,  przedstawiciela handlowego lub w firmach konsultingowych. Uczestnicy zajęć poznają również podstawowe zagadnienia z szerokiej branży energii odnawialnej, co pozwala im na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej. Najważniejsze jest jednak to, że nasi absolwenci są świadomi, dlaczego i jak inwestować oraz wprowadzać energię odnawialną w naszym kraju do powszechnego zastosowania.

 

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej szkoła policealna kielce PRO Civitas

 

Nauka na kierunku Fotowoltaika w szkole PRO Civitas?

 

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to specjalność, która ma ogromne znaczenie dla przyszłości naszej planety. Zapewniamy zatem doskonałe warunki do kompleksowego przygotowania przyszłych specjalistów w branży energii odnawialnych. Zajęcia obejmują zagadnienia z m.in. zakresu energetyki wodnej, geotermalnej, wiatrowej oraz słonecznej. Słuchacze kierunku uczą się, jak planować, montować i nadzorować prace związane z fotowoltaiką, kolektorami słonecznymi i innymi sposobami pozyskiwania i eksploatowania energii odnawialnej.

W trakcie kształcenia na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej słuchacze poznają zasady prowadzenia dokumentacji oraz pracy z instrukcjami i rysunkami schematycznymi systemów i urządzeń. Poza tym w szkole PRO Civitas dokonują oceny oddziaływania urządzeń i systemów energetyki odnawialnej na środowisko oraz uczą się korzystania z aparatury kontrolno-pomiarowej. Nauka w szkole policealnej obejmuje również przygotowanie teoretyczne, czyli przedmioty jak m.in. podstawy elektrotechniki, podstawy energoelektroniki i podstawy układów automatyki i sterowania oraz mechatroniki.

Nauka na kierunku Fotowoltaika trwa 2 lata. Zajęcia są organizowane w trybach dziennym, zaocznym i stacjonarnym. O każdym z trybów przeczytasz w naszym FAQ.

 

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – dlaczego warto wybrać tę specjalizację?

 

Szkoła policealna PRO Civitas to doskonałe miejsce dla przyszłych monterów fotowoltaiki oraz ambitnych ludzi, którzy chcą wdrażać nowoczesne rozwiązania związane z energią odnawialną w różnych branżach. Absolwenci naszej szkoły policealnej otrzymują kwalifikacje zawodowe, które pozwalają na pracę na wielu stanowiskach. Po ukończeniu kierunku można pracować w serwisie urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, w firmach konsultingowych, w działach inwestycji, w urzędach nadzorujących budowy, w firmach budowlanych oraz w firmach, które zajmują się produkcją części lub całych systemów energetyki odnawialnej. Energia odnawialna to przyszłość i jej popularność będzie rosnąć we wszystkich państwach, co najlepiej potwierdzają nowe zalecenia wprowadzone przez Komisję Europejską.

 

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej szkoła policealna kielce PRO Civitas

 

Jak zostać Technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej?

 

Oferowane przez nas kształcenie z fotowoltaiki oraz pozostałych systemów energii odnawialnej i zajęcia w szkole policealnej to znacznie więcej niż tylko przygotowanie do uzyskania egzaminu zawodowego. Nasi nauczyciele to doświadczeni pasjonaci, którzy chcą, aby słuchacze po zakończeniu kierunku chcieli zmieniać świat na lepsze.

Słuchacze szkoły PRO Civitas w Kielcach w ramach darmowej nauki w szkole mają możliwość uczestnictwa w zajęciach języka angielskiego oraz otrzymują dostęp do pakietu Office 365 (Word, Excel, Powerpoint itd.). PRO Civitas to szkoła ukierunkowana na praktykę, dlatego naszym priorytetem jest zapewnienie słuchaczom najlepszych warunków do zdobycia praktycznych umiejętności. Zajęcia są prowadzone przy wykorzystaniu aktualnych materiałów naukowych w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt.

Tak jak my wierzysz w energię odnawialną i chcesz już dziś pomóc w tworzeniu ekologicznej Polski? Zapisz się do szkoły policealnej i zostań specjalistą w dziedzinie fotowoltaiki i energii odnawialnej!

 

Rekrutacja do szkoły policealnej PRO Civitas w Kielcach rozpoczęta!

 

Zostanie słuchaczem PRO Civitas nigdy nie było prostsze! Poznaj proces zapisu w 3 krokach:

  1. Wybierz kierunek na naszej STRONIE.
  2. Kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ ONLINE.
  3. Wypełnij formularz i czekaj na kontakt z pracownikiem sekretariatu.

 

Możesz też przyjść bezpośrednio do naszego sekretariatu przy ul. Paderewskiego 9 i załatwić wszystkie formalności na miejscu.

 

Polecane kursy:

Polecane kierunki: