Uzyskaj 100% dofinansowania na szkolenia dla mikroprzedsiębiorców
Kursy i szkolenia

Uzyskaj 100% dofinansowania na szkolenia dla mikroprzedsiębiorców

Podjęcie decyzji o zdobyciu nowych kwalifikacji dzięki szkoleniom zazwyczaj wiąże się z wydatkami. I to niemałymi. Ceny dobrych szkoleń wahają się w zależności od miejsca i formy ich realizacji, potrzebnych materiałów, prowadzącego i zapotrzebowania na rynku pracy od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Na szczęście istnieją instrumenty, które pozwalają zdobyć dofinansowania na szkolenia dla mikroprzedsiębiorców. Z tego tekstu dowiesz się o jednym z nich.

Skąd pozyskać środki na szkolenia dla mikroprzedsiębiorców?

Na rynku istnieją dwa głównie źródła, z których mikroprzedsiębiorcy mogą pozyskać dodatkowe środki na przeszkolenie siebie i swoich pracowników. Pierwszym z nich jest Baza Usług Rozwojowych. Baza prowadzona przez PARP oferuje możliwość zdobycia dofinansowania na:

• szkolenia biznesowe
  • szkolenia zdrowie i medycyna
  • szkolenia informatyka i telekomunikacja
  • szkolenia finanse i bankowość
  • szkolenia prawo jazdy
  • szkolenia prawo i administracja
  • szkolenia techniczne
  • szkolenia językowe.

Szkolenia z dofinansowaniem BUR są interesującą opcją dla przedsiębiorców, ponieważ mogą oni uzyskać aż do 80% refundacji. Jednak nie jest to jedyna możliwość finansowania.

szkolenia dla mikroprzedsiębiorców z dofinansowaniem KFS 100% dofinansowania kursów

Dofinansowania na szkolenia dla mikroprzedsiębiorców z KFS

Alternatywą dla Bazy Usług Rozwojowych jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Przyznawaniem dofinansowań z KFS zajmują się miejskie i powiatowe Urzędy Pracy. Każdy z nich posiada odrębne regulacje dotyczące składania wniosków.

Ze środków krajowego programu skorzystać mogą przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą oraz osoby zatrudnione na umowę o pracę. Szczegółowo o tym kto może ubiegać się o refundację szkoleń, pisaliśmy na naszym blogu, zachęcamy do przeczytania wpisu. Teraz skupmy się, jak uzyskać dofinansowania z KFS na szkolenia dla mikroprzedsiębiorców.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z KFS?

Aby wnioskować o pieniądze na organizację szkoleń dla siebie lub swoich pracowników, musisz posiadać status mikroprzedsiębiorcy oraz zatrudniać minimum jedną osobę na podstawie umowy o pracę. To bardzo istotne! Jeśli zatrudniasz pracowników na podstawie innego typu umowy, nie możesz ubiegać się od dofinansowania z KFS.

Spełniając dwa powyższe warunki, możesz brać udział w dowolnym szkoleniu organizowanym przez PRO Civitas całkowicie za darmo! Wysokość dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przypadającego na jedną osobę może się różnić w zależności od powiatu, ale zazwyczaj wynosi 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku. W 2021 roku jest to około 15 000 zł!

Jak uzyskać dofinansowanie z KFS – krok po kroku

• Krok 1: Określ potrzeby szkoleniowe osób, które chcesz skierować na dodatkowe kursy.
  • Krok 2: Zweryfikuj dostępność środków w Urzędzie Pracy właściwym dla miejsca prowadzenia działalności.
  • Krok 3: Wybierz szkolenie z oferty PRO Civitas odpowiadające potrzebom szkoleniowym.
  • Krok 4: Wypełnij wniosek. Możemy Ci w tym pomóc!
  • Krok 5: Złóż poprawnie wypełniony wniosek do właściwego Urzędu Pracy. Możesz to zrobić elektronicznie lub papierowo.
  • Krok 6: Po otrzymaniu pozytywnej opinii podpisz umowę o dofinansowanie.
  • Krok 7: Zrealizuj szkolenie.
  • Krok 8: Otrzymasz od nas komplet wypełnionych dokumentów i fakturę niezbędne do prawidłowego rozliczenia dofinansowania.
  • Krok 9: Ty lub Twoi pracownicy zdobyliście nowe kwalifikacje całkowicie za darmo!

Skontaktuj się

szkolenia dla mikroprzedsiębiorców z dofinansowaniem KFS 100% w PRO Civitas Kielce

Szkolenia z dofinansowaniem w PRO Civitas

Wszystkie szkolenia, które organizujemy w PRO Civitas, podlega dofinansowaniom zarówno z Bazy Usług Rozwojowych, jak i Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Oznacza to, że jeśli jesteś mikroprzedsiębiorcą, każde z nich możesz zrobić całkowicie za darmo. Przygotowaliśmy dla Ciebie wygodny spis szkoleń, które organizujemy w najbliższym czasie, sprawdź je.

• Kursy podologiczne z dofinansowaniem do 100% – SPRAWDŹ

• Kursy dla pedagogów, terapeutów i nauczycieli z dofinansowaniem do 100% – SPRAWDŹ

• Kursy florystyczne z dofinansowaniem do 100% – SPRAWDŹ

Zobacz na YouTube film o dofinansowaniach, który przygotował nasz ekspert ds. usług szkoleniowych.

Polecane kursy: