5 przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych - PRO Civitas
8 min
Nauka
Kariera
10.06.2021

5 przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych - PRO Civitas

Oferty szkół policealnych kuszą przyszłych słuchaczy na każdym kroku. W gąszczu reklam placówek edukacyjnych trudno jest wybrać najlepszą, która zwiększy szansę na zatrudnienie lub otwarcie własnej firmy. Każdy z kierunków przedstawiany jest w dobrym świetle i niesie ze sobą wizję nowego bagażu doświadczeń i umiejętności. Jednak, które z nich naprawdę dają najwięcej możliwości i zasługują na szczególną uwagę? Poznaj 5 przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych według PRO Civitas.

 

5 przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych, które warto skończyć

 

Wybraliśmy dla Ciebie 5 przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych, które według nas dają największą szansę do szybkiego zdobycia pracy w zawodzie. Uzyskanie państwowego dyplomu po którymś z nich diametralnie poprawia Twoje CV.

 

technik bhp przyszłościowe kierunki w szkołach policealnych

 

Technik BHP (Technik bezpieczeństwa i higieny pracy)

 

Zapotrzebowanie na specjalistów w tym obszarze zgłaszają wszystkie firmy usługowe, administracyjne czy też zakłady produkcyjne. Na tego typu przedsiębiorstwach ciąży obowiązek przeprowadzenia szkoleń BHP dla pracowników. W każdej firmie, która zatrudnia powyżej stu osób, konieczne jest zatrudnienie specjalisty odpowiedzialnego za bezpieczeństwo pracy.

Do zadań Technika BHP należy przygotowywanie analiz dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przedstawianie pomysłów pozwalających na eliminację zagrożeń. Oprócz tego osoba na tym stanowisku zajmuje się prowadzeniem rejestru dokumentów, w których znajdują się informację o wypadkach przy pracy czy też chorobach zawodowych. Do uzyskania uprawnień specjalisty z zakresu BHP wystarczy 1,5 roczna edukacja w szkole policealnej.

To oznacza, że zaledwie w 3 semestry możesz zdobyć zawód, który daje Ci pewną pracę w wielkich firmach, które prawo zobowiązuje do przeprowadzenia szkoleń z zakresu BHP. W PRO Civitas tytuł Technika BHP uzyskasz całkowicie za darmo.

 

szkoła florysta

 

Florysta

 

Jeden z przyjemniejszych i dobrze kojarzących się kierunków w szkołach policealnych. Dedykowany zwłaszcza osobom z talentem plastycznym i dużym wyczuciem estetycznym. Florysta w swojej codziennej pracy będzie zajmował się tworzeniem pięknych kompozycji kwiatowych i wsparciem w organizacji ślubów oraz innych uroczystości.

Ukończenie tego kierunku pozwala na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, przez co można po nim rozpocząć karierę zawodową na swój rachunek. Niezwykle modna w ostatnim czasie stała się współpraca florystów z wedding plannerami oraz doradzanie przyszłym nowożeńcom w kwestii wystroju sali weselnej czy kościoła. Jest to samodzielny zawód z wieloma możliwościami – może być także szansą na dodatkowe zajęcie i zastrzyk gotówki w domowym budżecie.

Nauka na tym kierunku trwa rok. W trakcie dwóch semestrów szkoła policealna PRO Civitas kładzie ogromny nacisk na zajęcia praktyczne. To przekłada się na duże umiejętności, które są dobrą bazą do dalszego rozwoju na kursach specjalistycznych.

 

kurs masażu klasycznego

 

Technik masażysta

 

Ból kręgosłupa niestety zaczyna dokuczać coraz młodszym osobom. Siedzący tryb życia, garbienie się, ciężka praca fizyczna – to tylko kilka z czynników, których konsekwencją jest uporczywy ból uniemożliwiający codzienne funkcjonowanie. Społeczeństwo potrzebuje dobrych masażystów, którzy będą w stanie wspierać pacjentów w walce o dobrą kondycję stawów. Technik masażysta w swojej pracy będzie zajmował się wykonywaniem masaży leczniczych, sportowych, a także relaksacyjnych. Miejscem jego pracy będą placówki służby zdrowia, kluby sportowe, stowarzyszenia osób niepełnosprawnych oraz gabinety kosmetyczne.

Bezpłatny kierunek w szkole policealnej PRO Civitas oferuje nabycie umiejętności związanych z masażem klasycznym, sportowym, izometrycznym, limfatycznym, relaksacyjnym czy też segmentarnym. Zawód technika masażysty jest bardzo odpowiedzialny, ale przynosi wiele satysfakcji i radości, zwłaszcza jeśli lubimy kontakt z drugim człowiekiem i chcemy pomagać innym. Tytuł zdobywa się po dwuletniej nauce kończącej się egzaminem zawodowym.

 

szkoła technik usług kosmetycznych

 

Technik usług kosmetycznych

 

Kierunek dedykowany wszystkim, dla których ważna jest dbałość o dobry i zdrowy wygląd skóry. Osoby pracujące w zawodzie kosmetyczki wykonują zabiegi pielęgnacyjne i upiększające twarzy, dekoltu, stóp, dłoni i całego ciała. Do zadań technika usług kosmetycznych należy diagnoza oraz dobór właściwych preparatów i zabiegów do potrzeb skóry klienta. Podczas nauki słuchacze poznają aparaturę i narzędzia niezbędne do wykonywania zabiegów.

Technik usług kosmetycznych nabywa także kompetencje niezbędne do stylizacji i wizażu. Zaletą wykonywania tego zawodu jest możliwość wykorzystywania nowych umiejętności w życiu prywatnym. Miejscem pracy kosmetyczki jest przede wszystkim salon kosmetyczny, ale nie tylko. Dodatkowo specjaliści z tej branży mogą znaleźć zatrudnienie w gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych lub otworzyć własny salon kosmetyczny. W ostatnim czasie modne są mobilne salony kosmetyczne, dlatego też warto przemyśleć tego rodzaju działalności.

Szkoła policealna PRO Civitas w Kielcach słynie z bardzo dobrej opinii o wysokiej jakości kształcenia na kierunku Technik usług kosmetycznych. Na przestrzeni kilku lat udało nam się zgromadzić wyjątkowe specjalistki, które od ponad 10 lat pracują w zawodzie i nieustannie się dokształcają. Ponadto posiadamy dwie nowoczesne i bogato wyposażone pracownie kosmetyczne – do wykonywania makeupu i stylizacji paznokci oraz wykonywania zabiegów kosmetycznych na ciało.

Nauka na kierunku technika usług kosmetycznych trwa dwa lata i jest całkowicie darmowa. Szkoła zapewnia kosmetyki renomowanych marek, jak Revlon czy Bobbi Brown.

 

podologia podolog Anna Lubecka-Detka kurs podoklamra szkolenie kielce

 

Podolog

 

Postępujące choroby cywilizacyjne, do których zaliczają się stopa cukrzycowa i miażdżyca sprawiają, że zawód Podologa zyskuje na popularności. Gabinety podologiczne z roku na rok odwiedza coraz więcej Polaków, co sprawia, że na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na podologów. Z każdym kolejnym rokiem podologia będzie się pięła w górę na liście najbardziej przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych.

Podologia to nie jest zwykły pedicure. Ten zawód należy klasyfikować w grupie zawodów kosmetologii medycznej. To nowy zawód, na który czeka rynek pracy. Jest on szczególnie polecany kosmetyczkom, które już prowadzą swoją prywatną praktykę. Dzięki ukończeniu bezpłatnego kierunku podologicznego zyskują one szereg nowych uprawnień pozwalających im na polepszenie swojej oferty. Można je zdobyć w ramach dwuletniej nauki.

Warto dodać, że kosmetyczki świadczące usługi podologiczne nie podlegały w ostatnich lockdownach obostrzeniom. To jeden z wielu plusów, który przemawia za tym, aby zdobyć zawód podologa

PRO Civitas to pierwsza szkoła policealna w Kielcach, która wykształci podologów.

 

 

Nauka w szkole policealnej – zalety:

 

Do podjęcia nauki w szkole policealnej bez wątpienia skłania szereg zalet. Dlaczego warto wybrać roczną lub dwuletnią szkołę?

Największym plusem jest zdobycie pewnego fachu w ręku. Konkretna specjalizacja pozwoli odnaleźć się słuchaczom szkół policealnych na rynku pracy, który nieustannie potrzebuje wykonawców takich zawodów, jak asystentka stomatologiczna, technik BHP, technik farmaceutyczny czy też florysta. Szkoły policealne oferują nabycie przydatnych i poszukiwanych przez pracodawców umiejętności, stąd też niemalejące zainteresowanie ich ofertą.

Przeczytaj nasz wpis: 6 zalet nauki w szkole policealnej

 

Jeżeli po szkole średniej zastanawiasz się nad dalszą edukacją, ale nie chcesz wybrać pięcioletnich studiów, szkoła policealna będzie świetnym wyborem. W rok lub dwa lata zyskasz zawód otwierający drzwi przed wieloma firmami, a także nabędziesz kompetencje pozwalające na założenie własnego biznesu. Ścieżka edukacyjna jest krótsza niż w przypadku studiów, dlatego znacznie szybciej staniesz się fachowcem i będziesz mógł rozpocząć życie na własny rachunek.

Co więcej, nauka w trybie weekendowym sprzyja pogodzeniu edukacji z pracą. W ciągu tygodnia możesz znaleźć dla siebie płatne zajęcie, a w weekend wybrać naukę na wymarzonym kierunku. Na większości z nich nauka jest bezpłatna, co jest dobrą wiadomością szczególnie dla młodych osób, nieposiadających środków finansowych umożliwiających opłatę czesnego. W trakcie nauki słuchacze odbywają praktyki zawodowe, które są cennym doświadczeniem ułatwiającym start w zawodzie.

 

5 przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych bezpłatna szkoła policealna w Kielcach PRO Civitas

 

Jakie kierunki można wybrać?

 

Szkoły policealne kształcą również na kierunkach: technik elektroradiolog, technik administracji,  technik farmaceutahigienistka stomatologiczna i wiele innych, dlatego też dopasowanie profilu do preferencji i własnych predyspozycji nie powinno stanowić problemu dla przyszłych słuchaczy.

 

Czym się wyróżniamy? Przeczytaj w kolejnym wpisie → Dzięki temu jesteśmy najchętniej wybieraną szkołą policealną w Kielcach

 

Bezpłatna szkoła medyczna 5 przyszłościowych kierunków w szkołach policealnych bezpłatna szkoła policealna w Kielcach PRO Civitas

 

Chcesz szybko zdobyć zawód? Przekwalifikować się?
Rozpocząć pracę?
Rekrutacja do bezpłatnej Szkoły PRO Civitas trwa!!!

 

Zapisz się bezpiecznie online

 

Polecane kursy:

Polecane kierunki: